Ющенко віддасть свою кров Генпрокуратурі на аналізи

Віктор Ющенко погодився здати кров на аналізи в рамках нової експертизи Генпрокуратури у справі про своє ортруєння.

Екс-президент Віктор Ющенко готовий здати зразки своєї крові в рамках нової експертизи Генпрокуратури у справі про його отруєння. Про це заявила його адвокат Ганна Вронська.

"Віктор Ющенко готовий надалі співпрацювати зі слідством, готовий знову здати кров. Але тут є певні юридичні тонкощі, ГПУ наполягає на проведенні повторної експертизи", - підкреслила вона.

"Це означає, що будуть досліджуватися питання, поставлені перед слідством і експертами п'ять років тому, але експертизу вже будуть проводити нові експерти. І не зрозуміло, як старі питання будуть погоджувати з новими зразками крові. Адже минув час, рівень діоксину в крові змінився" , - заявила вона.

"Тому позиція Віктора Ющенка полягає в тому, що повинна бути проведена саме нова експертиза і нові питання мають бути поставлені експертам з урахуванням часу. А не повторна експертиза з питаннями минулих років, відповіді на які вже давно дали авторитетні іноземні вчені та деякі з них навіть зробили наукові відкриття", - зазначила Вронська.

За словами адвоката, іншою пропозицією потерпілого стане паралельне проведення дослідження в лабораторіях Бельгії, Німеччині і Великобританії, разом з українською лабораторією.

"Це дасть можливість порівняти аналізи чотирьох лабораторій в динаміці. Наприклад, яким є рівень діоксину в крові сьогодні, а не вчора. Крім того, автоматично знімуться питання і щодо пробірок, і щодо різниці у рівні зафіксованого діоксину, виявленого іноземними експертами в рамках похибки і різних методик і тому подібне", - заявила Вронська.

Вона також попередила, що терміни експертизи, які були запропоновані у листах Генпрокуратури, не забезпечать можливість проведення об'єктивних аналізів.

Як повідомлялося раніше, новий генпрокурор Віктор Пшонка вважає за необхідне провести повторну експертизу крові екс-президента Віктора Ющенка, справу про отруєння якого продовжує розслідувати Генпрокуратура, оскільки у слідства "є питання в частині об'єктивності аналізів".

"За отруєння екс-президента Ющенка у слідства виникли серйозні питання в частині об'єктивності тієї експертизи, тих аналізів, які проводилися за кордоном. Необхідно взяти у Віктора Андрійовича знову кров для проведення аналізу для того, щоб відповісти на низку питань", - заявив генпрокурор.

За словами Пшонки, слідчі вже тричі запрошували Ющенка на повторну експертизу, проте він не відповів на запрошення.

Читайте також:

ГПУ вимагає від Ющенка знову здати кров на аналізи

За генпрокурора Пшонку проголосували 8 бютівців

Україна отримала нового генпрокурора

Тарас Чорновіл дозволив новому генпрокурору ексгумувати тіло батька

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: