Ахметов шостий рік поспіль очолив рейтинг найбагатших українців

Рейтинг сотні найбагатших українців очолив Рінат Ахметов зі статками у 25,6 мільярдів доларів.

У рейтингу сотні найбагатших українців шостий рік поспіль першу стрічку списку зайняв донецький підприємець Рінат Ахметов. Його активи за рік подорожчали на 7,8 мільярдів доларів - з 17,8 до 25,6 млрд дол.

Цієї суми, теоретично, може вистачити для фінансування бюджетних витрат половини республік колишнього СРСР протягом року. Якщо ж Ахметов вирішить продати усі свої активи і виручені гроші витрачатиме зі швидкістю 1 млн дол. за день, то останній долар він витратить у 2081 році, у віці 115 років, пише Кореспондент.

Другу і третю сходинку рейтингу посіли Геннадій Боголюбов зі статками 6,6 млрд дол., та його бізнес-партнер Ігор Коломойський (6,2 млрд дол.).

За рейтингом також можна зробити висновок, що в Україні сильною стороною економіки є зміцнення аграрного сектора.

Зі 100 найбагатших бізнесменів країни 42 інвестують в сільське господарство і харчову промисловість. Найуспішніші з них постійно розширюють свої підприємства.

За рік колосально розрослися роздрібні мережі. Практично усі їх власники відкрили десятки нових супер- і гіпермаркетів. Капіталізація найбільшої торгової мережі Fozzy Group більш ніж потроїлася. Вартість АТБ-маркету зросла вчетверо.

Непоганим був рік і для металургів. Сталь подорожчала на третину. Зовнішні ринки оживилися, споживання чорних металів виросло на 13%. У цьому бізнесі найбільших успіхів досягнув Віктор Пінчук, який зайняв четверту позицію рейтингу зі статками у розмірі 5,9 млрд дол.

В цілому нинішня сотня багатіїв України значно зміцнилася. У 2010 році загальний гаманець 100 мільйонерів важив 66,5 млрд дол, у нинішньому - 83,07 млрд дол.

 

25 учасників найбагатшої сотні українців родом із Донецька та Донецької області. Їх загальний вклад у сотню - 35,08 млрд дол.

Варто також відзначити, що середня зарплата в Україні - 280 дол. Це означає, що людині з таким доходом потрібно пропрацювати більше 13 тисяч років, щоб потрапити в рейтинг. А для того, щоб його очолити, довелося б потерпіти 7,62 млн років.

Читайте також:

Forbes оприлюднив список 100 найбагатших українців

Світовий рейтинг мільярдерів від Forbes: найбагатший українець замикає четвертий десяток

Найбагатші люди світу за версією Forbes

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: