"Газпром": сланцевий газ не знизить залежність України від Росії

Російський газовий монополіст не вірить, що сланцевий газ "стане паличкою виручалочкою" для звільнення України від газової залежності від РФ.

Поклади сланцевого газу, які сподівається знайти і освоїти Україна, не допоможуть їй знизити залежність від Росії.

Про це, заявив начальник управління структурування контрактів та ціноутворення ТОВ "Газпром експорт" Сергій Комлєв у ході "круглого столу" "Актуальні проблеми європейської енергетики".

"Сподіватися на те, що сланцевий газ стане паличкою виручалочкою для звільнення України від газової залежності від Росії неможливо", - сказав він.

Комлєв нагадав, що озвучена оцінка запасів сланцевого газу на Україну в 2 трлн. кубометрів - це технічні запаси, а не доведені.

"Але на громадську думку це вже зробило певну приголомшуючу дію", - зазначив він.

Він сказав, що в даний час собівартість сланцевого газу становить понад 200 доларів за тисячу кубометрів або 6 доларів за млн. BTU.

Проте ціни на Henry Hub зараз становлять не більше 4 долари за млн. BTU або 160 доларів за тисячу кубометрів.

На думку Комлєва, в цих умовах компанії з видобутку сланцевого газу виживають за рахунок хеджування - вони заздалегідь підстрахувалися від падіння ціни нижче 6-7 за млн. BTU.

"Однак аналіз звітності видобувних компаній, а також ситуація на форвардному ринку показує, що все менше компаній мають можливість користуватися цим інструментом", - резюмував він.

Читайте також:

Україна має найбільші в Європі запаси сланцевого газу

Американці шукатимуть в Україні сланцевий газ

Росія визнала знайдений в Україні газ своєю проблемою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: