Компанія Shell допоможе Україна знизити енергозалежність від Росії

Кабмін домовляєть з корпорацією Shell про розробку та видобуток вуглеводнів на території України.

Найближчим часом Україна почне добувати газ і нафту за допомогою світового гіганта Shell, що дозволить знизити залежність країни від російських енергоносіїв, заявив замміністра палива і енергетики Сергій Чех.

"Вже в 2015 році ми плануємо добувати на Чорноморському шельфі до 2,9 млн т нафти в рік. У тому числі, враховуючи газовий конденсат. Також ми розраховуємо на збільшення видобутку газу "Чорноморнафтогазом" на 1 млрд кубометрів за рік", - сказав він.

При цьому чиновник уточнив, що вже найближчим часом на засіданні Кабміну буде розглянуто "розпорядження про співпрацю компанії Shell і "Укргазвидобування", а потім робота перейде в практичну площину".

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Микола Азаров прогнозує до 2021 року збільшення видобутку нафти в Україні до 7-8 млн тонн на рік при нинішньому річному споживанні 20 млн тонн.

За словами експертів, Україна в змозі самостійно забезпечувати більшу частину своїх потреб у природному газі. Для цього в галузь треба інвестувати близько 47 млрд доларів.

Читайте також:

Shell просить Україну змінити правила видобутку сланцевого газу

Азаров шукає альтернативу російському газу

Прибутків від Чорноморського шельфу не буде ще 10 років

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: