Латвія перейде на євро з 2014 року

Уряд Латвія прийняв рішення ввести євро з 1 січня 2014 року. До цього часу країні з найбільшим падінням ВВП в ЄС слід скоротити дефіцит бюджету до 3% і зменшити інфляцію.

Латвія введе в себе євро з 1 січня 2014 року. Відповідне рішення прийняв уряд країни, внісши поправки до національного плану введення євро.

Для вступу до єврозони Латвія повинна відповідати Маастріхтским критеріям. Для цього слід забезпечити низьку інфляцію, дефіцит бюджету не більше 3% від ВВП, розмір державного боргу не більше 60% від ВВП і деякі інші умови.

"Перехід від лата до євро повинен бути здійснений так, щоб повсякденне життя людей торкнулося якомога меншою мірою", - зазначається в повідомленні Мінфіну країни.

Протягом місяця після вступу в єврозону в Латвії можна буде використовувати і євро, і лати. При цьому здачу при розрахунках будуть видавати тільки в євро. Обмін латів на євро без комісійної плати буде можливий протягом півроку.

Раніше планувалося, що Латвія вступить в єврозону в 2008 році. Проте на заваді стала економічна криза. ВВП країни за підсумками 2009 р. скоротився на 18%.

Це найгірший результат серед усіх 27 країн Євросоюзу, а також антирекорд у новітній латвійській історії. Щоб уникнути економічного колапсу, Латвія була вимушена підписати угоду з ЄС і МВФ про надання країні стабілізаційної кредитної лінії на 7,5 млрд євро.

Читайте також:

Німеччина пропонує створити європейський аналог МВФ

Меркель: євро переживає свої найгірші часи

Єврозона вийшла з дефіциту торгового балансу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: