На дні Тихого океану знайшли поклади "золота 21 сторіччя"

Японські геологи знайшли на дні Тихого океану величезні поклади - близько 100 млрд тонн - рідкісних мінералів.

Японські вчені виявили на дні Тихого океану великі поклади рідкісних мінералів, які використовуються у виробництві електронних пристроїв.

За оцінками геологів, у мулистих утвореннях на дні океану на схід і захід від Гаваїв, а також на схід від Таїті у Французькій Полінезії, знаходяться близько 100 млрд тонн рідкоземельних елементів.

До групи рідкоземельних металів входять 17 елементів, починаючи з лантану і закінчуючи лютецієм. Ці елементи досить широко поширені в природі, проте їхні поклади зазвичай бувають дуже тонкими, і, крім того, вони часто зосереджені в місцях, де їх складно видобувати.

Наразі 97% всіх рідкоземельних металів видобуває Китай. За словами експертів, геологічна знахідка може кардинально змінити ситуацію на ринку у випадку, якщо витрати на видобуток виявляться комерційно виправданими.

Команда японських вчених виявила мінерали в мулистих утвореннях у 78 різних місцях.

"Поклади характеризуються високою концентрацією рідкоземельних металів. Усього лише один квадратний кілометр покладів може забезпечити п'яту частину річного світового споживання рідкоземельних металів", - сказав професор геології Ясухіро Като з Університету Токіо, який очолював дослідження.

За оцінкою Геологічної служби США, розвідані світові запаси рідкоземельних металів становлять близько 110 мільйонів тонн, і знаходяться переважно в Китаї, Росії та інших колишніх республіках СРСР, а також у США.

Нинішня фактична монополія Китаю на видобуток рідкоземельних металів дозволила Пекіну призупинити їх постачання до Японії в 2010 році під час територіальної суперечки між двома країнами.

Повідомлення про обмеження вивозу рідкоземельних металів викликали паніку серед європейських, американських і японських виробників. Євросоюз і США зажадали від Китаю пояснити політику експорту цієї цінної сировини.

Після цього Японія почала активні пошуки альтернативних джерел рідкоземельних металів.

Читайте також:

Сорос розпродав усі свої запаси золота та срібла

Японці виявили високий рівень радіації на дні Тихого океану

В Афганістані знайшли поклади сировини на трильйон доларів

Біля берегів Ізраїлю знайшли велике родовище газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: