Податковий кодекс знищить близько мільйона дрібних підприємців

Малі підприємці, які сплачують єдиний податок, відмовляються платити додаткові відрахування до пенсійного фонду, які з липня зросли до 200 гривень.

Податкові нововведення, які прописані в новому Податковому кодексу можуть призвести до припинення діяльності понад мільйона дрібних підприємців та до тінізації малого бізнесу.

Про це заявив голова Інституту підтримки регуляторної реформи в Україні Володимир Дорош.

Українські підприємці, які працюють на єдиному податку, протестують проти додаткових відрахувань до пенсійного фонду.

Понад 2 тис. листів із протестами підприємці відправили президентові та главі уряду.

Малі підприємці, які сплачують єдиний податок, відмовляються платити додаткові відрахування до пенсійного фонду, які з липня зросли до 200 гривень.

До середини жовтня вони мають сплатити державі ці додаткові пенсійні внески за цілий квартал, що становить майже тисячу гривень.

Не кожен дрібний підприємець за нинішніх умов може це зробити, каже Дорош.

За його словами, якщо такі податкові зміни, ухвалені без обговорення з громадськістю, негайно не скасувати, це стане причиною припинення діяльності понад мільйона суб'єктів господарювання.

Також вимушені обов'язкові платежі до пенсійного фонду призведуть до тінізації малого бізнесу в Україні, а це спричинить суттєве скорочення робочих місць і зменшення надходжень до державного бюджету, вважає експерт.

"Якщо щомісяця мільйон підприємців мали платити по 200 гривень податку, то втрачається 200 млн. гривень. Якщо помножити на п'ять місяців, відколи закон вступив у силу, то через податкові органи держава недоотримає 1 мільярд 100 тисяч.

А всього додатково держава планувала зібрати до пенсійного фонду 1 млрд. гривень", - каже Дорош.

Мотивів платити додаткові відрахування до пенсійного фонду у підприємців з єдиним податком немає, каже експерт, оскільки, вийшовши на пенсію, вони отримають за це лише 30 гривень надбавки до мінімальної пенсії.

Крім цього, законодавці вимагають обов'язково сплачувати додаткові внески і від пенсіонерів, які мають свій бізнес.

"Також люди, які по основному місцю роботи платять відрахування і є підприємцями, теж змушені платити ще раз. Цікаво, їм що потім подвійну пенсію платитимуть?", - дивується голова Інституту підтримки регуляторної реформи.

Нагадаємо, Верховна рада 7 жовтня підтримала у першому читанні запропонований Кабінетом міністрів проект Податкового кодексу.

За відповідне рішення проголосували 258 народних депутатів, зокрема 176 від партії регіонів, 4 – БЮТ, 11 – НУ-НС, 27 від Компартії, 20 – Блок Литвина та 20 позафракційних депутатів.

Того ж дня в Запоріжжі близько трьох тисяч підприємців провели акцію протесту та запустили на повітряних кульках плакат із зображенням авторів кодексу в небо.

Підприємці вимагають відставки Кабінету міністрів та реакції з боку Генеральної прокуратури.

Читайте також:

У Запоріжжі розробників податкового кодексу "запустили в космос"

Рада схвалила новий Податковий кодекс

Азаров: після прийняття Податкового кодексу процвітання одразу не прийде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: