США посилюють контроль за іноземними інвестиціями

Президент США Джордж Буш підписав у четвер ухвалений конгресом "Акт 2007 року про іноземні інвестиції й національну безпеку".

Іноземні інвестиції
Відтепер США жорстко контролюватимуть приплив іноземного капіталу.
Президент США Джордж Буш підписав у четвер ухвалений конгресом "Акт 2007 року про іноземні інвестиції й національну безпеку".

Документ посилює держконтроль за іноземними інвестиціями в економіку США й підключає американські спецслужби до перевірки найважливіших інвестиційних операцій з іноземною участю.

”Цей закон зміцнює нашу національну безпеку, гарантуючи ретельну оцінку на високому рівні придбання американських компаній закордонними фірмами, що можуть викликати питання з погляду безпеки", - йдеться в поширеній у Вашинґтоні заяві прес-секретаря Білого дому Тоні Сноу.

”Як зрозуміло заявив президент США 10 травня в своїй заяві про відкриті інвестиції, сприятливий клімат для іноземних інвестицій зміцнює нашу національну безпеку. Нинішня адміністрація прихильна збереженню такого клімату та прагнутиме забезпечити його за кордоном", - наголосив прес-секретар Буша.

Він додав, що США "вітають іноземні инвестиції".

Закон передбачає, зокрема, участь директора національної розвідки США в обов'язковій перевірці найважливіших інвестиційних операцій з іноземною участю, підсилює його роль у роботі Комітету з іноземних інвестицій у США (Committee on Foreign Investment in the United States), що діє в структурі американського уряду, йдеться в довідці конгресу до цього документу.

”Директор національної розвідки повинен оперативно провести ретельний аналіз будь-якої загрози національній безпеці США, яку може являти здійснювана операція. Директор національної розвідки має також одержати і включити думки всіх відповідних розвідувальних та інших відомств, що стосуються цієї операції", - вказано в тексті закону.

Тоні Сноу, прес-секретар Білого дому
news.yahoo.com
Мету й особливості закону про державний контроль за іноземними інвестиціями пояснив прес-секретар Білого дому Тоні Сноу.
Документ вносить корективи до ухваленого в США 1950 року "Закону про оборонне виробництво" і ще більше посилює заходи контролю з боку уряду США за інвестиціями, а також операціями зі злиття й поглинання компаній, у яких бере участь закордонний капітал, з метою запобігти потраплянню під іноземний контроль американських підприємств і фірм, діяльність і продукція яких є "критично важливими для національної безпеки США". 

При цьому під особливий контроль ставлять інвестиційні операції, в результаті яких контроль за американськими компаніями можуть отримати "закордонні уряди або організації, що діють від імені зарубіжних урядів або контролюються ними".

Підписаний Бушем закон підвищує статус і різко посилює повноваження спеціального контрольного Комітету з іноземних інвестицій у США, який наразі діє в структурі американського міністерства фінансів.

Цей комітет тепер стає окремим міжвідомчим органом, напряму підлеглим президентові США. Членами комітету тепер будуть дев'ять фігур, яких призначає президент, включно з головою Пентагону, держсекретарем США, міністром юстиції і генпрокурором, міністрами фінансів, внутрішньої безпеки, торгівлі, енергетики та праці, а також директором національної розвідки США.

Членами комітету можуть бути також керівники інших міністерств і структур адміністрації на розсуд голови держави.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: