Україна може здобути "газову" незалежність через 7 років

Україна зможе через 7-8 років відмовитися від російського газу, якщо переведе частину промисловості на вугілля і збільшить видобуток альтернативних носіїв.

Україні потрібно 7—8 років для того, щоб перейти на самозабезпечення газом, заявив екс-уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

"Через 7—8 років при тих планах, які декларуються останній рік, Україна має абсолютно всі можливості перейти на власне забезпечення газом, при цьому скоротивши його споживання, перевівши частину галузей на вугілля і збільшивши видобуток альтернативних енергоносіїв: чи то сланцевий газ, чи то метан", — сказав він.

За його словами, нині першочерговим завданням є скорочення обсягів споживання газу.

"Ми дві третини газу імпортуємо, а загалом спалюємо 55—60 мільярдів кубометрів газу за рік. Це надто багато. Очевидно, що першочерговим завданням є скорочення споживання газу та інших енергоносіїв, у тому числі вугілля. Заміняти газ вугіллям, не зменшуючи кількості спалюваних гігакалорій, це є дорога в нікуди. Треба обирати оптимальну середину", — наголосив Соколовський.

Одним з можливих шляхів такої економії експерт назвав перепрофілювання металургійної галузі.

"В Україні ще з радянських часів дуже ефективно працює металургійна галузь. Це важливий чинник наповнення бюджету і стояння на ногах держави як такої. Можна поступово перепрофілювати металургію на інші види діяльності, наприклад, наукомісткі і не випускати напівфабрикати", — підкреслив він.

Гендиректор енергетичної компанії ДТЕК Максим Тимченко у свою чергу також вважає, що Україна в змозі самостійно забезпечувати більшу частину своїх потреб у природному газі. Для цього в галузь треба інвестувати близько 47 млрд доларів.

Читайте також:

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

Прибутків від Чорноморського шельфу не буде ще 10 років

Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: