WikiLeaks: Путін врятував норвезький Telenor від мільярдних збитків

За даними WikiLeaks, голова російського уряду допоміг врегулювати конфлікт між акціонерами російського мобільного оператора "Вымпелком" щодо умов роботи в Україні.

Російський прем'єр-міністр Володимир Путін, можливо, врятував телекомунікаційну компанію Тelenor від мільярдних збитків, пише норвезька газета Aftenposten, яка спільно із скандальним ресурсом WikiLeaks опублікувала дипломатичну депешу з такою інформацією.

Корпоративна суперечка акціонерів російського мобільного оператора "Вымпелком", одним з яких є норвезька Telenor, тривала п'ять років. Тelenor і інвестиційний фонд Altimo, керівник телекомунікаційними активами російської "Альфа-групп", не могли погодити умови роботи "Вымпелкома" в Україні.

Згідно опублікованої WikiLeaks дипломатичній депеші, що приписується послові США в Норвегії Бенсону Уітні, наполегливі спроби Осло налагодити хороші відносини з Кремлем дали певні, хоча і обмежені дивіденди. "Проте, конкретних результатів своєї російської політики Норвегія може пред'явити дуже мало", - пише американський дипломат.

В якості прикладу подібного результату автор депеші приводить особисте втручання Путіна в суперечку між акціонерами "Вымпелкома". Відмітимо, офіційно тоді повідомлялося, що російський і норвезький прем'єри домовилися про те, що конфлікт компаній має бути врегульований без втручання політиків.

Нагадаємо, після декількох судових позовів на початку 2009 року суд зобов'язав Telenor виплатити компенсацію в 1,7 млрд доларів одному з міноритарних утримувачів акцій "Вымпелкома". У забезпечення рішення суду було заарештовано більше 15 млн акцій "Вымпелкома", після чого російські пристави підготували документи для продажі пакету.

Як пише американський посол у своїй депеші від 18 червня 2009 року, конфлікт між акціонерами вийшов на урядовий рівень і "піднімався усіма норвезькими міністрами на зустрічах з російськими колегами".

В результаті, за словами Уітні, Путін завірив прем'єр-міністра Норвегії Йенса Столтенберга, що акції Telenor не будуть продані, поки не будуть вичерпані усі можливості для апеляцій.

Після втручання Путіна тяжба, що тривала довгі роки, отримала несподівано сприятливий для норвежців оборот. Конфлікт був успішно вирішений в 2010 році, Telenor і "Альфa" об'єднали активи російського "Вымпелкома" і українського "Київстару", створивши нову компанію Vimpelcom, а позов міноритарного акціонера до норвежців був відізваний.

Читайте також:

WikiLeaks втрачає майже 500 тисяч євро на тиждень

Герман переконана, що Путін любить Україну

"Київстар" програв суд Ахметову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: