Амазонські мурахи-феміністки живуть без сексу та самців

Біологи знайшли вид мурах, в яких немає самців. "Фемінистичні" комахи повністю відмовилися від сексу та розмножуються клонуванням.

Унікальний вид мурах знайшли вчені в лісах Амазонії. Комахи відмовилися від сексу та живуть в колоніях, що складаються виключно з самок.

Ці мурахи розмножуються клонуванням, і всі самки є точними копіями своєї королеви. Це перший відомий науці вид, який повністю перейшов на нестатеве розмноження. До того ж, ці мурашки - відмінні садівники. Вони вирощують мохи, якими потім харчується колонія, йдеться у науковому звіті, опублікованому в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Під час вивчення мурах виду Mycocepurus smithii з'ясувалося, що всі мурашки цієї колонії є клонами своєї королеви. Вони навіть фізично не пристосовані до статевого акту, оскільки у них виродилася важлива частина репродуктивної системи.

У деяких комах нестатеве відтворення самців з незапліднених яєць є звичайним. Проте, за словами дослідників, нестатеве відтворення самок у мурашок зустрічається украй рідко.

Вчені не можуть з упевненістю сказати, чому цей вид мурашок вирішив відмовитися від статевого розмноження, і як давно це сталося. Наразі для цього вони проводять генетичний аналіз.

За словами біологів, у життя без сексу є свої переваги. Зокрема, це знижує енергетичні витрати на виробництво самців і подвоює кількість репродуктивних самок в кожному наступному поколінні.

Утім, з'єднання генетичного матеріалу при статевому розмноженні, зі свого боку, також дає майбутнім поколінням значні плюси. "Чим більш різноманітний вид, тим він стійкіший і сильніший. У колонії повністю ідентичних видів при зараженні однієї особини хворобою, автоматично їй заражаються та всі інші, оскільки генного імунітету немає", - кажуть науковці.

Читайте також:

Слон нетрадиційної орієнтації викликав аншлаг у польському зоопарку

В США зі сперми, зданої 22 роки тому, народилася дитина

Французьким вченим вдалося генетично змінити групу крові

Світовому океану загрожує окислення. Тисячі видів можуть зникнути

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: