Археологи знайшли цвяхи, якими розіп'яли Ісуса

Канадський археолог стверджує, що йому вдалося знайти цвяхи, які були вбиті римськими воїнами у хрест Ісуса.

Археолог, журналіст і режисер-кінодокументаліст Симха Якубович, який раніше стверджував, що знайшов загублену могилу Ісуса Христа, зробив  ще одне нове відкриття, знайшовши цвяхи, які були вбиті у хрест Ісуса.

12 квітня на прес-конференції в Єрусалимі, яка є презентацією його нового документального фільму "Цвяхи Христові", він готується повідомити, що йому вдалося знайти цвяхи, вбиті римськими воїнами в хрест Ісуса.

Проте, ізраїльські вчені скептично поставилися до версії,  висловленої режисером.

Відомо, що в 1990 році, під час прокладання шосе через гай на околицях єрусалимського району Абу-Тор, була виявлена ​​печера, в якій знаходилися невеликі кам'яні саркофаги для поховання кісток (оссуарії).

На думку археологів, поховання було зроблено в період Другого Храму. На одному із саркофагів було викарбувано ім'я "Каіфа".

Дослідники визнають, що ім'я "Каіфа" практично не зустрічалося в Юдеї періоду Другого Храму. Таким чином, вчені припустили, що печера могла служити склепом сім'ї первосвященика Йосипа Бар-Каїфи. Образ Каїфи відносять до голови суду над Ісусом Христом, чиє ім'я в українській транскрипції звучить або "Йосип Каіафа", або "Йосип Каіфа".

Крім саркофагів у печері були виявлені монети, парфуми, керамічна лампада і два іржаві цвяхи. Симха Якубович переконаний, що це цвяхи з хреста, на якому був розіп'ятий Ісус.

Згідно з версією, викладеною в новому документальному фільмі канадця, Каіфа, іудейський первосвященик, що добивався смертного вироку для баламута, який назвався Сином Божим, після розп'яття Ісуса став християнином.

Він не тільки зберіг цвяхи з хреста, а й забрав їх з собою в могилу в надії, що вони допоможуть йому в загробному житті.

У публікації в Haaretz наголошується, що археологи Управління старовиною не виключають, що поховання під Єрусалимом може належати первосвященикові Каіфу, проте висловлюють великі сумніви з приводу цвяхів.

Вчені відзначають, що досить часто в старовинних склепах разом з іншими знахідками попадаються іржаві цвяхи. Якубович, в свою чергу, заявляє, що важко уявити, щоб члени сім'ї первосвященика в саркофаг з його останками стали б класти сторонні предмети.

Проте вчені кажуть, що останки перекладалися в оссуарій практично в повній темряві, тому не виключено попадання сторонніх предметів в саркофаг.

Вчені відзначають, що найближчим часом, навряд чи, вдасться встановити істину і підтвердити чи скасувати версію Якубовича про знахідку цвяхів, так як після розкопок цвяхи безслідно зникли, і це при тому, що інші знахідки зі склепу зберігаються в архівах Управління старовиною або виставлені в Музеї Ізраїлю.

Читайте також:

Розшифровані таємні тексти про останні роки життя Ісуса Христа

Папа Римський зняв з євреєв провину за розп'яття Христа

У Польщі завершується будівництво 33-метрової статуї Христа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: