Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Автор теорії чорних дір: подорожі в майбутнє - це реальність

Британський професор Стівен Хокінг визначив, що для подорожі в часі досить створити надшвидкісний космічний корабель.

Один із найбільших теоретиків сучасної фізики, британський професор Стівен Хокінг впевнений, що подорож людини у часі можлива, але обмежена: потрапити можна тільки в майбутнє, минуле залишиться для людей закритим.

Вчений заявив, що жодних теоретичних перешкод для подібних експериментів насправді не існує. На його думку, досить створити надшвидкісний космічний корабель, який зможе розвивати швидкість до 98% від швидкості світла

"З моменту старту із Землі такому кораблю буде потрібно шість років, щоб розвинути подібну швидкість. У результаті в ньому зміниться плин часу - для людей на борту апарата воно сповільниться: поки вони проживуть одну добу, на Землі пройде цілий рік", - розкрив Хокінг метод подорожі в майбутнє.

За словами Хокінга, створення такого корабля актуально для людства, якому необхідно виходити за межі власної Сонячної системи, щоб зберегти людську цивілізацію. При цьому він підкреслив, що теорія, згідно з якою в часі існують "дірки", через які "можна потрапити в минуле", суперечить основам науки.

Фізик зазначив, що раніше він намагався утримуватися від подібних гучних заяв, але не зміг більше терпіти: "Світова наука тривалий час розцінювала розмови про подорож в часі як єресь, і я звичайно утримувався від висловлювань з даної теми, щоб мене не вважали диваком. Однак зараз я не хочу бути надто обережними".

Стівен Хокінг працює у відділі прикладної математики і теоретичної фізики Кембріджського університету. Він займається дослідженням руху Всесвіту.

На початку 70-х років Хокінг приступив до аналізу явищ, що супроводжували народження світу. Він вивчав чорні діри, відзначивши, що у звичайному процесі еволюції зірок практично неможливо народження чорних дірок з масами, меншими від трьох сонячних.

Зірки з меншою масою перетворюються на білих карликів або нейтронні зірки. Основна причина цього - те, що народження чорної діри обумовлено дією гравітації.

У 1988 році вийшла книга Стівена Хокінга "Коротка історія Часу - від Великого Вибуху до чорних дірок", яка стала бестселером. У цьому науково-популярному виданні Хокінг виклав свої основні теорії. У 1993 році вийшла книга Стівена Хокінга "Чорні дірки і молоді всесвіти", у 2001 році - "Світ у горіховій шкаралупі". У 2006 році Хокінг у співавторстві з дочкою Люсі написав книгу для дітей "Джордж і таємниці всесвіту".

Читайте також:

Стівен Хокінг: іншопланетяни хочуть захопити Землю

Повз Землю пронісся астероїд: він виявився удвічі більшим, ніж вважали астрономи

Астрономи сфотографували зіткнення чорних дірок

Біологічний час зробили двовимірним

Залиште свій коментар

Вибір редакції