Люди обирають коханців і друзів на генетичному рівні

Американські вчені встановили, що гени відіграють певну роль у сексуальних і дружніх стосунках і "допомагають" людям обирати партнерів.

Аналіз генотипів майже десяти тисяч школярів-друзів показав, що люди зустрічаються, закохуються і дружать на генетичному рівні.

Матеріалом для дослідження послужили дані з шести генів, у кожному з яких вчених цікавив один однонуклеотидний поліморфізм (single-nucleotide polymorphism, SNP) - мінімальна варіація послідовності ДНК.

Після того як автори врахували ефекти генетичної схожості, які дають стать, вік, расова приналежність і спільне походження, виявилася цікава закономірність: у людей, які перебувають у дружніх стосунках, частіше зустрічаються один і той же SNP в гені дофамінового D2-рецептора DRD2 і різні варіанти гена CYP2A6.

Точні функції цих генів поки не визначені, але DRD2 може впливати на розвиток алкоголізму, а CYP2A6 пов'язаний з "відкритістю" людини, її прагненнями до нових ідей і вражень.

"Люди обирають сексуальних партнерів і друзів не на підсвідомому, а на генетичному рівні", - підсумували науковці.

Дослідження проводили вчені з Університету Каліфорнії і Гарвардського університету. Фахівці впевнені, що воно найбільш достовірне по відношенню до будь-якої іншої моделі подібного наукового експерименту.

Так, якби генетики досліджували соціальні зв'язки в середовищі студентів чи творчих (спортивних) колективів, то вони зіткнулися би зі штучним генетичним відбором: "приймальна комісія у вузах вже відбирає людей з певними інтелектуальними, а, значить, і генетичними параметрами", - вважають вчені.

Біологи знають, що, обираючи сексуального партнера, і людина, і тварини фактично оцінюють спадковий матеріал. Зовнішня краса, сила і витривалість "обранця-мачо" - це непрямі ознаки повноцінного генотипу, половина якого має дістатися потомству.

Однак поки що вчені можуть тільки здогадуватися, яку роль відіграє генотип у формуванні дружніх (несексуальних) стосунків. Вони впевнені, що, заглибившись в генетичні тонкощі соціальних зв'язків, зможуть зрозуміти особливості взаємодії генотипу і середовища, в результаті яких формується особистість.

Читайте також:

Вчені відкрили ген, який заважає курцям кинути палити

Запах жіночих сліз відбиває у чоловіків сексуальне бажання

Друзі подовжують людині життя, вважають американські вчені

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: