Науковці навчили мишей співати, як птахи

Співаючий гризун уже дав потомство, і тепер у розпорядженні вчених цілий хор з понад сотнею "музичних" гризунів.

Дослідники з Вищої школи експериментальних біотехнологій при Осакському університеті в ході проекту Evolved Mouse вивели мишей, здатних видавати звуки на зразок пташиного співу. Генетики сподіваються з їхньою допомогою докладно вивчити механізми появи і передачі людської мови.

Такий нетривіальний результат був отриманий зовсім випадково, оскільки спочатку учені прагнули вивести гризунів з мутаціями тіла.

Фахівці схрестили один з одним генетично модифікованих гризунів, які були схильні до помилок у реплікації ДНК, тобто до мутацій. При перевірці виявилося, що серед мишей з укороченими кінцівками або видозміненим хвостом є і "співак".

Співаючий гризун уже дав потомство, і тепер у розпорядженні вчених цілий хор з понад сотнею "музичних" гризунів.

Генетики сподіваються з їхньою допомогою докладно вивчити механізми появи і передачі людської мови. Зараз аналогічні досліди проводяться на птахах, проте миші, будучи ссавцями, стоять ближче до людини на еволюційних сходах. Вони мають схожу будову головного мозку та інші загальні біологічні риси.

Одним з напрямків подальшої роботи є вивчення впливу "співаків" на звичайних мишей - зокрема, здатності передати новопридбані комунікативні навички. Дослідники вже встановили, що прості миші видають набагато менше притаманних їм писклявих звуків у компанії своїх мутованих родичів.

Крім того, мишачі трелі змінюються в залежності від ситуації, а отже, служать такій самій меті, що і звичайний писк, виражаючи емоції або повідомляючи про самопочуття.

Читайте також:

Російські вчені створили штучну нервову систему

Вчені: хижі динозаври насправді були вегетаріанцями

Журнал Science назвав головні наукові прориви десятиліття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: