Науковці встановлять атомні електростанції-субмарини на дні моря

Ядерний реактор і парові турбіни підводної електростанції зможуть виробляти 250 мегават електроенергії.

Французька компанія збирається встановити ядерні реактори в оболонці субмарин і розмістити їх в офшорній зоні, де вони будуть виробляти електроенергію, не турбуючи нікого своєю присутністю.

Атомна електростанція-субмарина Flexblue представлятиме собою герметичну циліндричну конструкцію довжиною близько 100 метрів. Субмарина матиме власний двигун і баластову систему, що дозволить їй переміщатися як звичайний підводний човен. А ядерний реактор і парові турбіни електростанції зможуть виробляти 250 мегават електроенергії.

Розташовуватися електростанції Flexblue будуть на відстані трьох-чотирьох кілометрів від узбережжя на глибині декількох сотень метрів. Вироблена енергія передаватиметься на берег за допомогою підводних кабелів, прокладених по морському дну.

Підводна ядерна електростанція Flexblue
dailytechinfo.org
Підводна ядерна електростанція Flexblue
Електростанції-субмарини можуть працювати в автономному режимі, не вимагаючи постійного контролю. Підніматися на поверхню вони будуть тільки для проведення регламентного обслуговування та перезарядки паливних елементів.

Незважаючи на всю привабливість проекту Flexblue, який зараз знаходиться в стадії розробки, до введення таких електростанцій буде необхідно вирішити ще ряд проблем.

Основною проблемою стане забезпечення безпеки цих ядерних енергоблоків, які можуть стати джерелом потенційної загрози - вибух такого енергоблока може завдати непоправної шкоди екології та економіці регіону.

Читайте також:

Продано першу турпутівку на політ навколо Місяця

Астрономи уточнили: "другого Сонця" на небі в найближчі 100 000 років не буде

"Втрачений" наносупутник NASA знайшовся та розкрив сонячне вітрило

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: