Телескоп "Чандра" виявив рекордно молоду чорну діру

Орбітальний рентгенівський телескоп "Чандра", можливо, виявив наймолодшу чорну діру зоряної маси, якій усього лише близько 30 років.

Американські астрономи виявили в космосі наймолодшу "чорну діру". Вона розташована досить близько до нашої Сонячної системи - всього в 50 мільйонах світлових років. Вік "чорної діри" - всього 30 років, причому встановити точний вік подібного космічного об'єкта вченим вдалося вперше.

Фахівці НАСА знайшли це явище за допомогою рентгенівського телескопа "Чандра", який знаходиться на орбіті. Співробітник Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, астрофізик Деніел Патнауд заявив: "Сьогодні ми хотіли б представити вам докази того, що ми виявили наймолодшу" чорну діру "в безпосередній близькості від нашої галактики. Ця діра з'явилася в результаті вибуху гігантської наднової зірки, який помітили близько 30 років тому ".

Родовід "чорної діри" відомий, і це, схоже, сенсація в науковому світі. Вчені знають, як діра з'являються - це залишок від вибуху наднової SN 1979 C в галактиці, що знаходитися від Землі в 50 мільйонах світлових років. Зірка-"предок" має масу близько 20 сонячних, вона, як підкреслюють вчені, рідкісна, оскільки при її вибуху не виникають гамма-спалахи, за якими знаходять діри.

Астрофізик НАСА Кімберлі Уївер підкреслила: "Дійсно важливе значення має не стільки те, що ця" чорна діра "- наймолодша з найближчих до нас, а те, що ми знаємо точну дату її народження. Ось це дійсно вперше".

Нагадаємо, що телескоп "Чандра", що досліджує цю "дірку" - космічна обсерваторія, яка вивчає всесвіт за допомогою рентгена.

"Чорні діри" ваблять астрономів не тільки тому, що можливість існування таких областей простору-часу випливає з точних рішень рівнянь Ейнштейна, перше з яких отримує Карл Шварцшильд в 1915 році. Вченим здається, що нехай у "чорних дірах" метрика спотворена незначно, глобальна причинна структура простору-часу може відрізнятися там кардинально.

Читайте також:

Астрономи сфотографували зіткнення чорних дірок

Вчені показали чорну діру зсередини

У космосі помітили дві танцюючі "чорні діри"

Вчені встановили, що першими з'явилися чорні дірки

ВідеоТелескоп "Чандра" виявив рекордно молоду чорну діру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: