Телескоп "Чандра" виявив рекордно молоду чорну діру

Орбітальний рентгенівський телескоп "Чандра", можливо, виявив наймолодшу чорну діру зоряної маси, якій усього лише близько 30 років.

Американські астрономи виявили в космосі наймолодшу "чорну діру". Вона розташована досить близько до нашої Сонячної системи - всього в 50 мільйонах світлових років. Вік "чорної діри" - всього 30 років, причому встановити точний вік подібного космічного об'єкта вченим вдалося вперше.

Фахівці НАСА знайшли це явище за допомогою рентгенівського телескопа "Чандра", який знаходиться на орбіті. Співробітник Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, астрофізик Деніел Патнауд заявив: "Сьогодні ми хотіли б представити вам докази того, що ми виявили наймолодшу" чорну діру "в безпосередній близькості від нашої галактики. Ця діра з'явилася в результаті вибуху гігантської наднової зірки, який помітили близько 30 років тому ".

Родовід "чорної діри" відомий, і це, схоже, сенсація в науковому світі. Вчені знають, як діра з'являються - це залишок від вибуху наднової SN 1979 C в галактиці, що знаходитися від Землі в 50 мільйонах світлових років. Зірка-"предок" має масу близько 20 сонячних, вона, як підкреслюють вчені, рідкісна, оскільки при її вибуху не виникають гамма-спалахи, за якими знаходять діри.

Астрофізик НАСА Кімберлі Уївер підкреслила: "Дійсно важливе значення має не стільки те, що ця" чорна діра "- наймолодша з найближчих до нас, а те, що ми знаємо точну дату її народження. Ось це дійсно вперше".

Нагадаємо, що телескоп "Чандра", що досліджує цю "дірку" - космічна обсерваторія, яка вивчає всесвіт за допомогою рентгена.

"Чорні діри" ваблять астрономів не тільки тому, що можливість існування таких областей простору-часу випливає з точних рішень рівнянь Ейнштейна, перше з яких отримує Карл Шварцшильд в 1915 році. Вченим здається, що нехай у "чорних дірах" метрика спотворена незначно, глобальна причинна структура простору-часу може відрізнятися там кардинально.

Читайте також:

Астрономи сфотографували зіткнення чорних дірок

Вчені показали чорну діру зсередини

У космосі помітили дві танцюючі "чорні діри"

Вчені встановили, що першими з'явилися чорні дірки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: