Телескоп "Кеплер", можливо, знайшов п'ять придатних для життя планет

За межами нашої Сонячної системи виявлено шість планет, що обертаються навколо зірки, схожої з нашим світилом.

Телескоп "Кеплер" виявив планети розміром із Землю, які обертаються в зоні життя своїх зірок, а також систему, що складається із світила і шести планет. Такі результати п'яти місяців роботи телескопа, спеціально запрограмованого для пошуку екзопланет.

Взагалі "Кеплер" знайшов 1235 позасонячних планети. Розмір 68 з них можна порівняти з розміром Землі, а 288 відносяться до класу так званих Суперземель (тобто вони більше нашої планети, але істотно менше газових гігантів Сонячної системи). Ще 662 планети за діаметром порівнянні Нептуном, 165 - з Юпітером, а 19 зі знайдених небесних тіл більше цього газового гіганта.

У так званій зоні населеності своїх зірок розташовуються 54 з виявлених "Кеплером" планет. Зоною населеності називають таку відстань від світила, всередині якого на планетах може бути присутня рідка вода - необхідний елемент для виникнення життя земного типу. Розмір п'яти планет з жилої зони можна порівняти з розміром Землі - тобто, вони є найбільш перспективними кандидатами для пошуків живих істот.

Ще одна цікава знахідка телескопа - схожа на Сонце зірка Kepler-11, навколо якої обертається шість планет. Це найбільша з відомих планетних систем.

Нагадаємо, що "Кеплер" був запущений у космос у травні 2009 року. Він шукає позасонячні планети, використовуючи транзитний метод - телескоп фіксує "підморгування" зірок, коли на їхню диску проходять планети. У загальній складності "Кеплер" безперервно дивиться на 4,5 мільйона світил.

Читайте також:

Телескоп NASA зняв у космосі 706 можливих нових планет

NASA запустило телескоп для пошуку життя у Всесвіті

Телескоп "Чандра" виявив рекордно молоду чорну діру

Астрономи сфотографували смерть зірки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: