Телескоп "Кеплер", можливо, знайшов п'ять придатних для життя планет

За межами нашої Сонячної системи виявлено шість планет, що обертаються навколо зірки, схожої з нашим світилом.

Телескоп "Кеплер" виявив планети розміром із Землю, які обертаються в зоні життя своїх зірок, а також систему, що складається із світила і шести планет. Такі результати п'яти місяців роботи телескопа, спеціально запрограмованого для пошуку екзопланет.

Взагалі "Кеплер" знайшов 1235 позасонячних планети. Розмір 68 з них можна порівняти з розміром Землі, а 288 відносяться до класу так званих Суперземель (тобто вони більше нашої планети, але істотно менше газових гігантів Сонячної системи). Ще 662 планети за діаметром порівнянні Нептуном, 165 - з Юпітером, а 19 зі знайдених небесних тіл більше цього газового гіганта.

У так званій зоні населеності своїх зірок розташовуються 54 з виявлених "Кеплером" планет. Зоною населеності називають таку відстань від світила, всередині якого на планетах може бути присутня рідка вода - необхідний елемент для виникнення життя земного типу. Розмір п'яти планет з жилої зони можна порівняти з розміром Землі - тобто, вони є найбільш перспективними кандидатами для пошуків живих істот.

Ще одна цікава знахідка телескопа - схожа на Сонце зірка Kepler-11, навколо якої обертається шість планет. Це найбільша з відомих планетних систем.

Нагадаємо, що "Кеплер" був запущений у космос у травні 2009 року. Він шукає позасонячні планети, використовуючи транзитний метод - телескоп фіксує "підморгування" зірок, коли на їхню диску проходять планети. У загальній складності "Кеплер" безперервно дивиться на 4,5 мільйона світил.

Читайте також:

Телескоп NASA зняв у космосі 706 можливих нових планет

NASA запустило телескоп для пошуку життя у Всесвіті

Телескоп "Чандра" виявив рекордно молоду чорну діру

Астрономи сфотографували смерть зірки

ВідеоТелескоп "Кеплер", можливо, знайшов п'ять придатних для життя планет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: