Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше астрономам вдавалося побачити тільки частину цього перекрученого газового кільця, що простягнулося на відстань 600 світлових років.

Космічний інфрачервоний телескоп Herschel виявив у центрі нашої галактики перекручене кільце щільного газу, що нагадує за формою математичний символ нескінченності.

Раніше астрономам вдавалося побачити тільки частину цього кільця, що простягнулося на відстань 600 світлових років. Спостереження за допомогою Herschel дозволили вперше отримати його повне зображення.

"Ми багато разів досліджували центр Чумацького шляху. Але коли ми вивчили знімки високої роздільної здатності в субміліметровому діапазоні, отримані з інфрачервоного телескопа, існування цього кільця стало очевидним", - зазначив астроном Альберто Норьега-Креспо з Каліфорнійського технологічного інституту.

На фотографіях з Herschel добре видно кільце щільного холодного газу, змішаного з пилом, де йдуть процеси утворення нових зірок. Астрономи відзначають, що воно перекручено так, що з нашої точки зору нагадує символ нескінченності, хоча насправді це кільце.

"Вісімка" знаходиться в центрі галактичного бару - перемички, де з'єднуються спіральні рукави галактики, яка, в свою чергу, знаходиться всередині більшого кільця. В даний час процес формування цих структур в центрах галактик детально не досліджений. Деякі теорії припускають, що вони виникли під дією гравітації сусідніх галактик.

Автори нового дослідження відзначають, що центр цього "знака нескінченності" не збігається з центром галактики, положення якого співпадає з джерелом рентгенівського і радіовипромінювання Стрілець А *, який представляє собою надмасивну чорну діру.

Інфрачервоний телескоп Herschel, створений Європейським космічним агентством за участю NASA й названий на честь британського астронома Вільяма Гершеля, був запущений на орбіту 14 травня 2009 року.

Це найбільший і найпотужніший інфрачервоний телескоп, який коли-небудь відправляли в космос. Діаметр його дзеркала становить 3,5 метра. Herschel, зокрема, виявив "зародок" зірки-гіганта, маса якої вже досягає вісім-десять сонячних, але продовжує зростати, а також абсолютно порожню область поряд з хмарою NGC 1999 - "дірку", ймовірно, пробиту в хмарі потоком газу від молодої зірки.

Читайте також:

Вчені знайшли у Всесвіті білу діру

"Хаббл" сфотографував зірку, яка стала ключовую у розвитку космології

"Хаббл" сфотографував "загибель Сонця"

Вчені зафіксували "самогубство" навколосонячної комети (відео)

Астрономи вперше зафіксували, як чорна діра поглинула гігантську зірку (фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції