В Африці вимерли птахи-поганки

Алаотранська поганка була водоплавним птахом середніх розмірів з дуже маленькими крилами, які не дозволяли їй здійснювати тривалі перельоти.

Міжнародний союз охорони природи у черговому випуску Червоної книги визнав алаотранську поганку (Tachybaptus rufolavatus) вимерлим видом.

Алаотранська поганка була водоплавним птахом середніх розмірів з дуже маленькими крилами, які не дозволяли їй здійснювати тривалі перельоти. Вид мешкав тільки на озері Алаотра на острові Мадагаскар. Поганок в останній раз бачили в 1985 році.

У другій половині 80-х років на Алаотре були помічені кілька птахів, схожих на поганок, але це були, швидше за все, гібриди з іншими видами. З тих пір вчені зробили кілька експедицій на озеро, але виявити хоч одну пташку виду T. rufolavatusім не вдалося.

Причиною вимирання алаотранських поганок учені вважають діяльність людини. Птахи харчувалися озерної рибою, популяція якої сильно скоротився через завезення на Алаотру нових видів риб, тварин і рослин. Крім того, поганки були об'єктом браконьєрства, а також страждали від риболовних сітей, розставлених по всьому озеру.

Міжнародний союз охорони природи в оновленій Червоній книзі відніс до видів, що знаходяться в критичної небезпеки, кубинського погониша (Cyanolimnas cerverai), який також страждає від появи в його природному середовищі нових видів - мангустів та екзотичних сомообразних.

З іншого боку, азорський снігур (Pyrrhula murina) і колумбійський папуга жовтовухий аратінга (Ognorrhynchus icterotis) перенесено в список, де види перебувають під загрозою (це середній з семи рівнів загрози увазі за класифікацією Міжнародного союзу охорони природи).

Читайте також:

На світ з'явився перший клонований бойовий бик

Населення України скоротилося до 45,9 мільйонів

На Закарпатті встановлений всеукраїнський рекорд народжуваності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: