Вчені: кишкові палички E.coli користуються "телеграфом"

Коли бактеріальна клітина генерує електричний імпульс, вона починала світитися, що нагадало дослідникам світлову телеграфну сигналізацію.

Клітини кишкової палички E.coli (Escherichia coli), подібно до нервових клітин, здатні генерувати "телеграфні" електричні імпульси різної тривалості та частоти, пишуть американські учені в статті, опублікованій в журналі Science.

Багато процесів в клітинах бактерій регулюються електричними силами, це, зокрема, транспорт різних речовин через клітинну стінку, управління органами руху бактерій - джгутиками і волосками.

Проте досі вченим не вдавалося виміряти електричні параметри бактерій, оскільки засоби традиційної електрофізіології були занадто "грубі" для вимірювань на одній клітині.

Група під керівництвом Адама Коена з Гарвардського університету вирішила використовувати для вивчення електричних властивостей бактерії інструменти генної інженерії.

Дослідники сконструювали флюоресцентний білок, який починає світитися при появі електричного потенціалу, а потім вбудували ген цього білка в геном кишкової палички.

У результаті щоразу, коли бактеріальна клітина генерувала електричний імпульс, вона починала світитися. Спостерігаючи за "морганням" клітини в мікроскоп вчені могли робити висновки про її електричну активність.

"Електрична поведінка" бактерій виявилася вкрай різноманітною і нагадала світлову телеграфну сигналізацію.

"Деякі клітини залишалися темними кілька хвилин, кліпнувши один раз, вони знову поверталися в темряву, в інших періоди спокою змінювалися чергами "спалахів", - йдеться в статті.

Деякі бактерії "включали світло" на одну секунду, інші світилися по 40 секунд. Інтенсивність спалахів варіювалося в широких межах, як для однієї клітини, так і між ними. Багато клітини з плином часу міняли свої "передачі".

Автори статті встановили, що "телеграф" кишкової палички виявився чутливий до хімічних і фізичних процесів в клітині.

"Це змушує припустити, що бактеріальні механізми викидання речовин регулюються електрично", - йдеться в статті.

Раніше повідомлялося, що американський вчений Джей Кіслінг заявив, що в найближчі п'ять років кишкова паличка E.coli може стати біопаливом, доступним для загального користування.

Він заявив, що кілька компаній працюють над технологією, яка вже приносить результати у лабораторіях, однак поки не може забезпечити виробництво палива в комерційних масштабах.

Читайте також:

У США зафіксовано першу смерть від кишкової палички E.coli

Кишкову паличку, яка вбиває європейців, перетворять на біопаливо

Виявлено новий штам гонореї, який не піддається лікуванню

До Британії завезли інфекцію, яка не лікується антибіотиками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: