Вчені виростили серце з клітин ембріона миші

Досі ученим не вдавалося виділити стовбурові клітини, повністю придатні для створення серцевого м'яза.

Американські вчені стали авторами сенсації: вони зуміли виростити життєздатну серцеву м'язову тканину, використовуючи стовбурні клітини ембріона гризуна.

Деталі роботи, виконаної у тісній співпраці доктора Кеннет Шьен і групи фахівців з Гарварду і штату Массачусетс, будуть опубліковані в сьогоднішньому номері журналу Science.

Доктору Шьену вдалося генетично модифікувати ембріон миші, так що конкретні клітини серцевої тканини підсвічувалися червоним або зеленим кольором. Коли зародок досяг достатньої міри дозрівання, дослідники змогли відокремити необхідні частини, які на той час перетворилися на сформовані серцеві шлуночки.

Після цього вчені з Гарварду вмонтували отримані Кеннетом Шьеном тканини в створений ними макет і впевнилися, що серцевий м'яз повністю працездатний, - вони змогли на власні очі побачити його "биття" і заміряти пульс.

"Це величезний крок вперед", - підкреслила глава Національного інституту серця, легенів і крові доктор Елізабет Нейбел.

Досі ученим не вдавалося виділити стовбурові клітини, повністю придатні для створення серцевого м'яза. "Такі дослідження допоможуть значно просунути кардіохірургію", - зазначила Нейбел.

Як стверджують дослідники, відповідну операцію можна повторити і з людським організмом. Це дозволить "вирощувати" необхідні органи і пересаджувати їх в організм хворих.

Фахівці впевнені, що робота, подібна до тієї, що провела команда Кеннета Шьена, медицині відкриє дорогу для більш спеціалізованого застосування ембріональних стовбурових клітин в залежності від їх типу та призначення.

Читайте також:

Колумбійські вчені з`ясували, що навчання грамоті змінює мозок

Вчені взялися за створення "живого" робота

Британські вчені створили штучну сперму

Учені порахували, що сексу вже 365 мільйонів років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: