Від Гренландії відірвався гігантський крижаний острів

Айсберг площею близько 260 квадратних кілометрів відколовся від льодовика Петерманн. Якщо крижана брила почне дрейфувати на південь, може виникнути загроза судноплавству.

Льодовик Петерманн
Крижину виявили, вивчаючи знімки супутника NASA
Крижаний острів площею близько 260 квадратних кілометрів відколовся від льодовика Петерманн на північному заході Гренландії і пливе в море.

Крижини таких великих розмірів не з'являлися в Арктиці з 1962 року, повідомили американські вчені.

Наразі айсберг знаходиться приблизно в тисячі кілометрів від Північного полюса. Експерти попередили, що якщо гігантська крижана брила почне дрейфувати на південь між Гренландією і Канадою, може виникнути загроза судноплавству.

Тріщини в льодовику Петерман з'явилися ще минулого року, тому фахівці очікували народження айсберга. Крижину виявили співробітники канадської Служби спостереження за льодами, вивчаючи знімки, зроблені 5 серпня супутником NASA.

Чи пов'язана поява айсберга з глобальними змінами клімату, вчені достеменно сказати не можуть. Але зауважимо, що перше півріччя 2010 року на Землі виявилося найтеплішими за всю історію спостережень.

Айсберги відриваються від гренландських льодовиків тисячами, але такі гіганти зустрічаються вкрай рідко. У ньому досить прісної води, щоб задовольняти потреби США протягом 120 днів.

Читайте також:

Українська ракета "Дніпро" вивела на орбіту "полярний розвідник"

Від Антарктиди відколовся айсберг розміром з Люксембург

Норвегія придумала, як поділити Арктику без "ненормальної" Росії

НАСА: середня температура Землі та океану побила всі рекорди

ВідеоВід Гренландії відірвався гігантський крижаний острів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: