14-й запуск російської ракети "Булава" виявився успішним

З 13 випробувальних пусків "Булави", проведених до сьогодні, тільки шість були успішними чи частково успішними.

Черговий, 14-й за рахунком, випробувальний пуск міжконтинентальної балістичної ракети морського базування "Булава" виявився успішним, повідомили у Міністерстві оборони РФ.

Судячи з усього, розробнику "Булави" - Московському інституту теплотехніки, генеральному конструктору ракети Юрію Соломоновому і підприємствам ОПК вдалося, нарешті, налагодити весь цикл виробництва, збирання і контролю за всіма вузлами цього унікального виробу.

Запуск ракети було проведено рано вранці 29 жовтня (о 05:10 за московським часом) в акваторії Білого моря з борту важкого атомного ракетного підводного крейсера "Дмитро Донський".

Параметри траєкторії ракети були відпрацьовані в штатному режимі, бойові блоки ракети у встановлений час прибули на полігон Кура на Камчатці.

Це був другий з трьох випробувальних запусків "Булави", запланованих на кінець поточного року. І останній, виконаний з борту підводного човна "Дмитро Донський".

Третій і заключний запуск "Булави" цього року буде здійснено з її штатного носія - атомного ракетного підводного крейсера "Юрій Долгорукий". Він запланований на грудень. У 2011 році випробування "Булави" також триватимуть з борту "Юрія Долгорукого".

За офіційними даними, з 13 випробувальних пусків "Булави", проведених до сьогодні, тільки шість були успішними чи частково успішними. Як зазначали в Головному штабі ВМФ, найгірше у випробуваннях "Булави" - це так званий "плаваючий" збій в роботі ракети, який досі виникав щоразу в новому місці. Востаннє в грудні 2009 року дала збій третій ступінь "Булави".

"Булава" - міжконтинентальна балістична ракета морського базування Р30 3М30 (РСМ-56). Це новітня російська триступенева твердопаливна ракета, призначена для озброєння перспективних атомних підводних стратегічних ракетоносців проекту "Борей".

Спроектував її Московський інститут теплотехніки. Ракета здатна нести до десяти гіперзвукових маневруючих ядерних блоків індивідуального наведення, здатних змінювати траєкторію польоту за висотою і курсом, і вражати цілі на дальності до 8 тисяч км. Планується, що "Булава" буде основою перспективного угруповання морських стратегічних ядерних сил Росії до 2040-2045 років.

Читайте також:

У Росії успішно запустили "Булаву"

У Росії завершилися випробування новітнього підводного човна "Юрій Долгорукий"

Головний конструктор "Булави" розповів про причини невдалих пусків ракети

Міноборони РФ посилило контроль за виробництвом "Булави"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: