Австралія погрожує Японії судом за китобійний промисел

Австралія виступає проти полювання на китів у південній частині Тихого океану. Якщо Японія не припинить промисел, то вона звернеться до міжнародного суду.

Влада Австралії висунула Японії ультиматум: до листопада припинити китобійний промисел у південній частині Тихого океану. В іншому випадку Канберра погрожує позовом до міжнародного суду.

Таку заяву було зроблено напередодні візиту до Австралії міністра закордонних справ Японії Кацуі Окади, що розпочинається в ці вихідні. Австралійський прем'єр Кевін Радд наголосив: він усе ще сподівається на те, що шляхом переговорів можна досягти добровільної відмови Токіо від полювання на китів.

Він зазначив, що його країна має намір "працювати з японцями над скороченням - шляхом переговорів - обсягу їх промислу до нуля". У випадку якщо ж переговори зазнають невдачі, Радд пообіцяв ініціювати судові дії до початку китобійного сезону в листопаді 2010 року.

Прем'єра Австралії не раз критикували за те, що він досі не виконав своєї передвиборчої обіцянки щодо прийняття заходів юридичного характеру стосовно японського китобійного промислу.

Незважаючи на заборону на комерційний вилов китів, встановлену угодою 1986 року, Японія продовжує промисел, посилаючись на положення угоди, що дозволяє "проводити дослідження на китах з можливим летальним результатом", чим викликає критику з боку таких країн як, Австралія, Великобританія і Нова Зеландія, а також постійну увагу з боку екологів з усього світу.

За оцінкою японських риболовецьких асоціацій, щорічно виловлюються приблизно по 900 китів. Екологи стверджують, що це комерційний лов, а м'ясо китів надходить на ринки і в ресторани Японії.

Екологи неодноразово атакували японські китобої. Одна з останніх таких сутичок завершилася тим, що суперсучасне судно однієї з природоохоронних організацій зазнало лиха у водах Антарктиди.

Читайте також:

Білий кит врятував жінку в крижаному басейні

Поблизу Канади круїзний лайнер зіткнувся з китом

Названо 10 найнебезпечніших тварин

У ялтинському зоопарку отруїли десять тварин

ВідеоЯпонії погрожують судом за китобійний промисел

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: