Британці обрали нового короля

У Великобританії більше половини людей не бачать своїм наступним монархом принца Чарльза і замість нього підтримують принца Вільяма.

Більшість британців хотіли б бачити наступним монархом не прямого спадкоємця, принца Чарльза, а його старшого сина і другого претендента на престол принца Вільяма. Про це свідчать результати двох опитувань громадської думки, проведених на замовлення газет News of World і Sunday Times.

У першому випадку за таке рішення висловилися 64% опитаних, а проти - 20%, у другому, відповідно, 44% і 37%.

У цілому, пише The News of The World, опитування показало, що британці набагато більше симпатизують Вільяму і Кейт Міддлтон, ніж Чарльзу і Каміллі Паркер Боулз. Так, 72% опитаних впевнені, що молода пара зміцнить британську монархію і в цілому краще підходить на роль королівської пари.

Опитування було проведено незабаром після того, як принц Чарльз в одному з останніх інтерв'ю не виключив, що, успадкувавши престол, зробить свою дружину Каміллу королевою, хоча раніше їй негласно відводили титул лише принцеси-консорт. Відзначимо, що Паркер Боулз зненавиджена британською публікою - багато хто звинувачує її в розвалі шлюбу Чарльза і принцеси Діани.

Тим часом слід нагадати, що аналогічні опитування трохи раніше провели газети The Daily Mail і People. Результати виявилися також не на користь принца Уельського.

Популярність принца Вільяма в останні дні зросла завдяки оголошенню про його майбутнє весілля з Кейт Міддлтон.

Порядок престолонаслідування у Великобританії регулює відповідний акт від 1701 року, згідно з яким першочергове право на трон має прямий нащадок правлячого монарха. Принц Чарльз - старший син королеви Єлизавети II і тому є спадкоємцем престолу британської монархії.

Питання про зміну порядку престолонаслідування піднімається в Британії не вперше. Критики такого підходу вказують, що король або королева вже давно не мають реальної влади над підданими, і що їх вибір на основі рейтингів популярності суперечить самій ідеї монархії.

Коли кілька років тому обговорювалася ідея, чи не слід царюючій королеві відректися від престолу після досягнення 80 років, Її Величність зауважила, що британці, траплялося, відправляли свого монарха на ешафот, але на пенсію - ніколи.

Читайте також:

Британська королівська сім'я оголосила про весілля принца Вільяма

Наречена принца Вільяма показала обручку

Принц Чарльз злякався, що його дружина Камілла стане королевою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: