Греція і Македонія посварилися через пам'ятник Олександру Македонському

Представник грецького МЗС Григоріс Делавекурас заявив, що Македонія зводить пам'ятник легендарному полководцю для того, щоб вплинути на сприйняття грецької історії в світі.

Міністерство закордонних справ Греції висловило обурення початком робіт зі зведення пам'ятника Олександру Македонському у столиці Македонії.

Офіційний представник грецького МЗС Григоріс Делавекурас заявив, що Македонія зводить пам'ятник легендарному полководцю для того, щоб вплинути на сприйняття грецької історії в світі і роздути конфлікт між країнами.

В столиці Македонії Скоп'є, у свою чергу, стверджують, що 22-метровий пам'ятник носить назву "Воїн на коні".

Як зазначають очевидці, скульптура, створена македонянкою Валентиною Стевановською, схожа з зображеннями Олександра Македонського.

Суперечка між Грецією та Македонією у зв'язку з легендарним полководцем триває не перший рік. Греція вважає, що саме існування держави під назвою Македонія означає, що ця країна претендує на територію Древньої Македонії, звідки родом був цар Олександр. Стародавня Македонія ж здебільшого лежала на землях, які нині належать Греції. Зокрема, рідне місто Олександра Македонського Пелла, як вважається, було розташоване на сучасній грецькій території неподалік від Салонік.

Натомість Македонія вважає Олександра Великого своїм національним героєм: на його честь, зокрема, названо аеропорт у Скоп'є.

Конфлікт між двома країнами існує і через назву однієї з них. Так в ООН Македонія за наполяганням Греції іменується як Колишня югославська республіка Македонія. У Македонії ж стверджують, що Греція через назву сусідньої держави перешкоджає її вступу в НАТО і Євросоюз.

Читайте також:

Італія вирішила відкликати посла в Бразилії

Україна про висилку дипломатів з Чехії: це щось із часів холодної війни

Еквадор вислав посла США через публікацію WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: