Іран перенесе столицю з Тегерана

Через небезпеку землетрусу Тегеран може втратити статус іранської столиці. Куди вона переїде, поки невідомо.

Влада Ірану хоче перенести столицю держави в інше місто через небезпеку зруйнування Тегерана під час землетрусу.

План перенесення столиці схвалила Рада доцільності Ісламської республіки. Куди саме збираються переїжджати органи влади, наразі невідомо. Не повідомляється навіть, це вже існуюче місто, чи буде засновано нове.

За даними британських ЗМІ, з пропозицією перенести столицю виступив духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї. Сейсмологи попередили про те, що найближчим часом в районі Тегерана може статися руйнівний землетрус, магнітуда якого може досягти восьми.

За словами вчених, вони попереджали про помилковість обрання столицею міста, яке стоїть на небезпечній сейсмологічній території, ще сорок років тому, коли Тегеран ще не встиг перетворитися на величезний мегаполіс. Наразі там мешкає близько 13 мільйонів людей.

Нагадаємо, Тегеран є столицею Ірану з 1795 року. Раніше іранська столиця розташовувалася по черзі в Ісфагані, Казвіне, Ширазі і Хамдані. Років 20 тому іранська влада вже розглядала плани про перенесення столиці, але безрезультатно. Проте після руйнівного землетрусу 2003 року в місті Бам, під час якого загинули близько 40 тисяч людей, обговорення проекту поновилося.

Читайте також:

Іранський пілот, занервувавши під час польоту, закликав пасажирів помолитися

Іран вважає атомну бомбу гріхом

Нью-йоркський готель відмовився приймати Ахмадінежада

Іран заборонив джинси з ім'ям Аллаха

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: