Путін в Арктиці проведе "генеральне прибирання" та врятує білих ведмедів

Володимир Путін заявив, що рівень забруднення в Арктиці перевищує допустимі норми в 6 разів, що загрожує екології та вимиранню полярних ведмедів.

Під час відвідування архіпелагу Земля Франца-Йосипа прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив про необхідність провести "генеральне прибирання" в Арктиці.

За його словами, відбуватися це має в режимі приватно-державного партнерства.

"Скорочення військової діяльності після краху СРСР лишило по собі такий смітник, який ми бачимо. Від 40 до 60 тисяч тонн ПММ "умовно" зберігаються. Рівень забруднення перевищує допустимі норми в шість разів", - сказав Путін.

За словами прем'єр-міністра, в рамках майбутнього "прибирання" перші кроки "має зробити держава - визначити характер і обсяги лиха, зрозуміти, як зробити утилізацію відходів, і зробити це найближчим часом".

Путін зазначив, що в Арктиці надто чутлива природа і якщо температура підвищиться на 3-4 градуси, то екологічні проблеми загостряться.

За оцінкою полярної геологорозвідувальної експедиції, яка проводила дослідні роботи в 1995-2005 роках, всього на архіпелазі Земля Франца-Йосипа кинуто біля 250 тисяч бочок з 40-60 тисячами тонн нафтопродуктів, металобрухт у вигляді бочкотари - понад мільйон штук, зокрема, мастила і олії в бочках, вугілля, техніка - літаки, радарні станції, автомобільна техніка і будівлі.

Путін в Арктиці
Вести.ру
Путін в Арктиці
Також під час перебування в Арктиці Путін звернув увагу на те, що на часі в небезпеці знаходиться полярний ведмідь.

"Полярний ведмідь знаходиться в небезпеці. Зараз популяція складає всього 25 тис. особин. Скорочення льодової шапки, льодів - все це веде до ускладнення умов проживання", - заявив Путін.

У зв'язку з цим глава уряду Росії підкреслив, що "для нас важливо знати, як пересувається білий ведмідь, як він розмножується, як виховує потомство".

Тому, прем'єр-міністр РФ взяв участь у роботі наукової експедиції, що вивчає ареали проживання білого ведмедя, і одягнув на одного з них супутниковий нашийник.

За допомогою супутникового нашийника вчені зможуть стежити за міграцією тваринни, встановлювати його добову і сезонну активність, визначити ареали проживання, шляхи переміщення.

"Ця програма, яка здійснюється на грант Російського географічного товариства вартістю один мільйон рублів, має сприяти збереженню та відновленню популяції білого ведмедя. Підсумком роботи мають стати практичні рекомендації, які забезпечать умови для виживання і відновлення популяції білого ведмедя в Арктиці", - розповів заступник директора Інституту проблем екології та еволюції В'ячеслав Рожнов

Зазначимо, на даний момент у російській частині Арктики мешкають близько 6 тисяч особин білого ведмедя при загальносвітової чисельності цього виду в 25 тисяч.

Читайте також:

Путін зробив Азарову "масштабні пропозиції щодо кооперації"

Путін про тандем з Мєдвєдєвим: "Ми - традиційної орієнтації"

Європейці назвали найвпливовішими політиками Путіна і Обаму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: