Росія очікує масштабної війни за нафту і газ

Завершено підготовку нової військової доктрини Росії. Основні загрози РФ бачить у розширенні НАТО та боротьбі за паливно-енергетичні ресурси.

Рада безпеки Росії завершила підготовку проекту нової військової доктрини РФ.

Документ передбачає можливість нанесення Росією превентивного ядерного удару по вірогідному супротивнику, а також розглядає можливу загрозу масштабної війни за енергоресурси.

"Проект готовий. Він вже обговорювався під час виїзних нарад у всіх федеральних округах", - повідомив секретар Радбезу Микола Патрушев. Як очікується, до кінця року буде представлена президентові Росії.

В історії сучасної Росії це буде третій варіант військової доктрини. Раніше були документи, датовані 1993, а потім 2000 роком. Але, як зауважив Патрушев, "життя не стоїть на місці".

"Результати аналізу військово-стратегічної обстановки у світі і перспектив її розвитку до 2020 року показують, що військові небезпеки і можливі військові погрози для нашої країни не зняті. Хоча ми і відзначаємо, що відбувся зсув акцентів від великомасштабних військових конфліктів до локальних воєн і збройних конфліктів", - пояснив Патрушев.

Серед небезпеки для Росії він назвав, зокрема, "просування НАТО безпосередньо до кордонів РФ, активізація військової діяльності блоку".

"Після дев'ятирічної перерви поновилися навчання стратегічних сил США з відпрацюванням питань управління застосуванням стратегічної ядерної зброї", - наголосив секретар російської Ради безпеки.

Також, за його словами, новий документ виходитиме з можливості виникнення у світі великих військових конфліктів, які можуть бути зв'язані, зокрема, з боротьбою за паливно-енергетичні ресурси.

У проекті доктрини згадуються і територіальні претензії Японії (суперечка щодо Курильських островів), поширення зброї масового ураження і міжнародний тероризм.

Характеризуючи проект нової військової доктрини, Патрушев зазначив, що він має оборонну спрямованість. Водночас там викладена позиція про можливість застосування Росією ядерної зброї не тільки при віддзеркаленні агресії, а й для попереджувального ядерного удару.

Читайте також:

Росія розширить військову присутність у світовому океані

Мєдвєдєв пообіцяв створити ядерний двигун для польотів на інші планети

Нова військова доктрина Росії дозволяє превентивний ядерний удар

Росія відправлятиме війська за кордон без оголошення війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: