Росія відмовилась визнати територіальну цілісність Грузії

Росія наполягає, щоб з резолюції ООН щодо ситуації в Закавказзі були видалені згадки про територіальну цілісність Грузії.

Росія погрожує накласти вето на резолюцію Ради безпеки ООН щодо продовження повноважень місії ООН у регіоні Грузії та Абхазії, якщо у резолюції буде підтримано територіальну цілісність Грузії. Про це заявив журналістам постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін після закритих консультацій Ради безпеки.

"Ми у дусі відвертості і партнерства прямо сказали, що голосуватимемо проти... Якщо виникли такі суперечності, які несумісні з життям місії і з можливістю підготувати новий проект резолюції, можливо, краще дати спокійно піти цій місії в небуття. Зрозуміло, при цьому Абхазія могла б налагоджувати свої контакти з Організацією Об'єднаних Націй в інших формах і по інших каналах", - сказав Чуркін.

Він також повідомив, що Росія запропонувала свій компромісний варіант технічного продовження мандата місії ООН.

"Хоча ідея ще одного технічного продовження ні нам, ні абхазам не подобається, оскільки Радбез не може підсаджуватися на голку технічного продовження і нескінченно йти на технічні продовження... ми в принципі висловили готовність розглянути ідею технічного продовження тільки за тієї умови, що з короткого проекту резолюції будуть зняті політично неприйнятні аспекти - посилання на резолюцію 1808 (де згадується про територіальну цілісність Грузії)", - сказав Чуркін.

Раніше група країн, включаючи США, Францію і Великобританію, внесла до Радбезу проект резолюції про технічне продовження мандата місії ООН, в якому міститься посилання на попередні три резолюції по даній темі - 1808, 1839 і 1866. Резолюція РБ 1808 безпосередньо заявляє про підтримку територіальної цілісності Грузії.

Зазначимо, резолюція 1808 була прийнята до визнання Росією незалежності Південної Осетії і Абхазії.

Читайте також:

Російські прикордонники почали охорону кордону Абхазії з Грузією

Саакашвілі: Росія хоче нової війни

ООН не включила Абхазію до складу Грузії

Росіяни контролюють кордон Абхазії з Грузією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: