Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сотні дітей стали рабами "Божої армії опору" в Африці

За останні півтора року в Уганді та сусідніх країнах "Божа армія опору" викрала майже 700 людей. З хлопчиків насильно роблять солдатів, а дівчат використовують як сексуальних рабів.

Угандійське угрупування "Божа армія опору" у центральній Африці викрадає і насильно мобілізує сотні дітей і дорослих, заявила правозахисна організація Human Rights Watch.

В оприлюдненій 12 серпня заяві правозахисників наголошується, що за останні півтора року в Центральноафриканській республіці та на півночі Демократичної республіки Конго повстанці викрали 697 людей, щонайменше третина з яких - діти.

Хлопчиків змушують брати участь у бойових діях, а дівчаток використовують як сексуальних рабів.

Здійснюючи викрадення, "Божа армія опору" вбила щонайменше 255 дорослих і дітей, які намагалися втекти, йшли занадто повільно або не могли нести тяжкі вантажі, які їх змушували переносити, йдеться в звіті правозахисників.

Угруповання, яке очолює угандієць Джозеф Коні, діє на території Уганди і низки сусідніх країн.

"Божа армія опору" продовжує свою жахливу кампанію для поповнення своїх лав, брутально викрадаючи дітей з їхніх сіл і примушуючи їх битися. Докази вказують, що Джозеф Коні, лідер угруповання, є організатором цієї жахливої кампанії", - заявила експерт Human Rights Watch у справах Африки Аннеке Ван Вуденберґ.

Human Rights Watch закликала уряди африканських країн та їхніх союзників посилити захист цивільного населення та активізувати зусилля для порятунку викрадених людей.

"Божа армія опору" відрізняється надзвичайною жорстокістю. Вона виникла в Уганді під гаслами створення релігійної держави на основі десяти біблейських заповідей. Пізніше діяльність організації поширилися за межі країни - на Судан, Центральноафриканську Республіку і Демократичну Республіку Конго.

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Коні та його помічників.

Читайте також:

На тютюнових плантаціях Philip Morris у Казахстані працюють діти

В Афганістані таліби публічно стратили вагітну жінку

В Уганді зафіксовано спалах віспи, яка вважалася знищеною у 70-ті роки

В Уганді під час трансляції ЧС-2010 стався подвійний теракт

Залиште свій коментар

Вибір редакції