Туск: Основна провина за крах Ту-154 лежить на польській стороні

Польща не піддає обговоренню істотні висновки МАК, але вказує на брак інформації, такої як дані про дії диспетчерів.

Основна відповідальність за аварію літака Ту-154 президента Польщі Леха Качинського під Смоленськом лежить на польській стороні. З такою заявою виступив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.

"Нам вистачить відваги нічого не фальсифікувати", - заявив польський прем'єр. За його словами, Польща не піддає обговоренню істотні висновки МАК, а тільки вказує на брак інформації, такої як дані про дії диспетчерів.

"Не виключено, що на найвищому політичному рівні ми проведемо зустрічі, щоб з'явився правдивий загальний звіт про катастрофу під Смоленськом. Ми б хотіли переконати російську сторону співпрацювати в інтересах обох країн", - сказав він. Туск запевнив, що польська сторона хоче, щоб картина події була повною.

"Ми впевнені, що добрі відносини можна будувати тільки на правді. На брехні взаємного розуміння не побудуємо", - зазначив прем'єр, торкнувшись процесу "перезапуску" російсько-польських відносин, і закликав російську сторону до продовження співробітництва.

Він заявив, що російська доповідь про причини авіакатастрофа під Смоленськом є "неповною". Туск повідомив, що має намір провести нові переговори з Росією з питання про розслідування причин авіакатастрофи. "Якщо ці переговори проваляться, нам може знадобитися допомога міжнародних експертів", - попередив він.

Туск підкреслив, що у випадку з цими переговорами мова не йде про те, щоб досягти компромісу між російськими та польськими експертами. "Мета переговорів - не вироблення компромісу, а пошук правди", - пояснив прем'єр Польщі. На думку Туска, при складанні доповіді МАК "були враховані лише деякі зауваження, зроблені польською стороною".

Нагадаємо, раніше МАК направив польській стороні остаточний звіт про розслідування авіакатастрофи, що сталася 10 квітня 2010 року в районі аеродрому Смоленська "Північний", в якій загинув президент Польщі Лех Качинський разом з дружиною і високопоставленими польськими чиновниками, військовими та громадськими діячами.

Раніше в Москві були оприлюднені фінальні результати розслідування. З них випливає, що катастрофа відбулася з вини екіпажу, який, зокрема, не зумів прийняти своєчасне рішення про відхід на запасний аеродром. За висновком льотних експертів і авіаційних психологів, екіпаж садив літак в умовах психологічного тиску з боку високопоставлених пасажирів президентського лайнера.

Читайте також:

Росія: у катастрофі під Смоленськом винен екіпаж Ту-154

У справі про катастрофу літака Качиньського допитають прем'єра

Польський прем'єр викрив Росію в приховуванні даних про катастрофу під Смоленськом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: