У Росії мають намір відмінити постійну прописку

Росіяни незабаром зможуть їздити по країні як європейці по країнах шенгенської зони і змінювати місце проживання, не питаючи дозволу у чиновників.

Федеральна міграційна служба (ФМС) Росії в наступному році має намір внести до Держдуми законопроект, що спрощує правила переміщення росіян по країні. Щоб стати на міграційний облік, росіянам буде достатньо відправити повідомлення по пошті, повідомив керівник прес-служби ФМС Костянтин Полторанін. Таким чином, росіяни незабаром зможуть їздити по країні як європейці по країнах шенгенської зони і змінювати місце проживання, не питаючи дозволу у чиновників.

"Сподіваємося, незабаром постійна (дозвільна) реєстрація піде в минуле", - пояснив Полторанін. "Можливо, це революція. Ми зробили зміни і хочемо ці зміни внести щодо тих громадян, які тимчасово переміщуються на території РФ, щоб вони могли досить просто в повідомному порядку через пошту повідомляти про свій переїзд з регіону в регіон. Те ж саме запропонували зробити для постійно проживаючих громадян РФ ", - уточнив керівник прес-служби ФМС.

За словами Полтораніна, відповідний законопроект вже готовий, частина про тимчасову реєстрацію схвалена. Зараз відомство вивчає досвід інших країн і займається доопрацюванням правил постійної реєстрації.

Положення людини, яка не поставила штамп у паспорті, близьке до положення нелегального заробітчанина.

Справа, звичайно, не у величині штрафів та хабарів. Людина змушена принижуватися при перевірках документів на вулицях і в транспорті. Їй важче влаштуватися на роботу, оформити медстраховку, прилаштувати дітей у дитсадок і школу. Нарешті, росіянину з тимчасовою реєстрацією складно отримати на новому місці кредит і закордонний паспорт. Щоб купити автомашину, йому доводиться їхати на батьківщину або оформляти довіреність на місцевого жителя.

Прийняття продуманого закону про повідомну реєстрацію власних громадян наблизить Росію до цивілізованих країнах. Проте впровадження системи, яка дозволить поставити на облік людину на новому місці проживання натисканням кількох кнопок на комп'ютері, викличе завзятий опір і саботаж бюрократів, які побоюються втратити статусну ренту.

Читайте також:

В чергу за паспортами і правами вишикувалися 100 тисяч українців

Уряд Киргизії буде видавати паспорти баранам

Кримчанка судиться за право сфотографуватися для паспорта в хіджабі

У Севастополі депутат райради спалив паспорт через присвоєння Героя Бандері

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: