Землетрус на Гаїті - найбільше стихійне лихо, з яким стикалася ООН

Руйнівний землетрус на Гаїті, жертвами якого можуть стати 200 тисяч людей, став найбільшим стихійним лихом, з яким стикалися в ООН.

Землетрус біля узбережжя острова Гаїті - найгірше стихійне лихо, з наслідками якого доводилося стикатися ООН, заявили в бюро з координації гуманітарної допомоги при цій організації.

Кількість жертв землетрусу може скласти 200 тисяч людей, заявив міністр внутрішніх справ країни Поль Антуан Бьен-Аіме.

"Ми вже зібрали близько 50 тисяч тіл і очікуємо, що все може бути від 100 до 200 тисяч загиблих, хоча ми ніколи не дізнаємося точну цифру", - сказав міністр.

Перші оцінки Гаїтянской Служби цивільної оборони свідчать про те, що кількість людей, котрі залишилися без даху в результаті руйнівного удару коливається від 750 тис. до 1 млн, сказав міністр охорони здоров'я країни Алекс Ларсен. Це перші офіційні дані, зібрані гаїтянською владою після землетрусу, в результаті якого, за оцінками міжнародних організацій, постраждали близько 3 млн осіб.

Ларсен вказав, що влада Гаїті визначили пріоритетні напрямки в боротьбі з наслідками удару стихії. Це, в першу чергу, забезпечення стабільної санітарної обстановки, якомога швидше розподіл серед населення гуманітарної допомоги і створення тимчасових гуртожитків.

Міністр вказав на велику небезпеку спалаху епідемій в Порт-о-Пренс. У зв'язку з цим він назвав в числі першочергових завдань евакуацію з вулиць міста і з-під руїн трупів, які вже почали розкладатися під впливом спеки та високої вологості.

Два землетруси магнітудою 7,0 і 5,9 відбулися біля узбережжя острова Гаїті 12 січня. За останніми даними, 250 тисяч людей отримали поранення. У ніч на суботу були зареєстровані нові підземні поштовхи. Епіцентр землетрусу знаходився на глибині приблизно 10 кілометрів, в 60 кілометрах на південь від столиці країни Порт-о-Пренс.

У столиці Гаїті безліч людей все ще залишається під завалами. Надії на їх порятунок з часом стають все більш примарними. Розбір руїн будов як і раніше сильно ускладнений через брак важкого устаткування, однак рятувальні роботи помітно активізувалися після прибуття спецпідрозділів з інших країн.

Влада Гаїті передала під контроль Сполучених Штатів аеропорт в Порт-о-Пренс, з тим, щоб підвищити ефективність доставки та розподілу гуманітарних вантажів, ведення відновлювальних робіт та госпіталізації поранених.

Також американським лікарям, які прибули на Гаїті, буде дозволено надавати першу допомогу постраждалим і займатися їх лікуванням.

Читайте також:

США взяли під контроль столичний аеропорт Гаїті

Уряд Гаїті повідомляє про 140 тисяч жертв землетрусу

Зі зруйнованого землетрусом Гаїті евакуйовані 17 українців

На Гаїті розграбували продовольчі склади ООН

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: