Великих панд звинуватили в інцесті

Незвичайниц коричневий колір вовни панд свідчисть про близькі кровні зв'язки.

Учені запропонували пояснення незвичайного коричневого окрасу деяких великих панд. На думку фахівців, дитинчата з коричневою шерстю з'являються на світ в результаті інбридингу - близькоспорідненого схрещування.

Народження панд з коричневими, а не чорними плямами - дуже рідкісне явище. У Китаї, де мешкає основна частина популяції цих тварин (в інших країнах панди живуть тільки в зоопарках), було зареєстровано всього сім випадків. Останній раз коричневе дитинча панди вчені виявили в листопаді 2009 року.

Остаточного пояснення появи панд рідкісного забарвлення у фахівців поки що немає. Автори нової гіпотези припустили, що коричневий колір вовни визначається рецесивним алелем гена, що відповідає за колір шерсті. У панд (як і в багатьох інших живих істот) кожен ген присутній у двох варіантах (алелі). Рецесивним називають "слабкий" варіант, який виявляється тільки в тому випадку, якщо його "напарник" - теж "слабкий". Якщо другий алель домінантний ( "сильний"), то саме він буде визначати колір.

Для того щоб вовна дитинчати виявилася пофарбованою в коричневий колір, необхідно, щоб панда отримала рецесивні алели відповідного гена і від батька, і від матері. Імовірність такої рідкісної події можливі, якщо батьки є близькими родичами.

Попередній аналіз генома панди, розшифрована в жовтні 2008 року, також підтвердив високу ймовірність інбридингу. У майбутньому вчені мають намір детально вивчити це питання. Насправді ситуація дещо складніша, ніж було описано вище, тому що за пігментацію вовни відповідають близько 125 генів.

Через те, що популяція великих панд дуже мала і постійно зменшується, дослідники пророкують збільшення частоти інбридингу. Цей процес має серйозні негативні наслідки. Коли схрещуються родичі, їх потомство отримує два "поганих" варіанта гена. Діти, отримані від близькоспорідненого схрещування, будуть більш хворобливими, ніж звичайні дитинчата. Відповідно, у них менше шансів залишити здорове потомство, і популяція панд буде скорочуватися.

Читайте також:

Італійська поліція затримала крокодила за підозрою в рекеті

Панда з зоопарку Сан-Дієго здала свій перший іспит

Дикі панди припинять існування вже через три покоління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: