Черновецького і Довгого знімуть восени

Партія регіонів планує звільнити мера Леоніда Черновецького і секретаря Київради Олеся Довгого - перед місцевими виборами.

Партія регіонів готує відставку мера Леоніда Черновецького і секретаря Київради Олеся Довгого восени - перед місцевими виборами, які призначені на 31 жовтня.

За словами депутата Київради від Блоку Кличка Валерія Карпунцова, саме тоді кадрові перестановки будуть найбільш актуальні. "Тоді народ побачить, що Партія регіонів очищає місто Київ від деструктивних елементів, і це зіграє на руку рейтингах провладної політсили на місцевих виборах", - упевнений депутат від Блоку Кличка.

Вже після літніх відпусток київський осередок Партії регіонів збереться на нараді, де прийме остаточне рішення про те, як закріпити свій вплив у столиці. А вже на наступній сесії Київради у вересні розроблений ними сценарій буде реалізований.

Як відомо, 15 липня, у четвер фракція БЮТ у Київраді підняла питання про недовіру діючому меру столиці Леоніду Черновецькому та секретареві Київради Олесю Довгому. Однак за включення до порядку денного цього питання проголосувало лише 19 депутатів при необхідних 61. "Черновецький ніколи не виконував своїх обіцянок. Крім того, тепер Черновецький фактично не має повноважень, тому повинен звільнити займану посаду", - мотивувала своє рішення лідер фракції БЮТ у Київраді Тетяна Меліхова. Але в цій ініціативі колеги з Блоку Віталія Кличка побачили злий намір. "Рішення щодо відсторонення Довгого і Черновецького не було серйозно підготовлене і було внесено несподівано. Я вважаю, що БЮТ і Блок Черновецького діяли на випередження, щоб показати, що в залі недостатньо голосів для відставки", - пояснив депутат Київради Валерій Карпунцов газеті "Дело".

Фракція Партії регіонів у Київраді також зі здивуванням сприйняла ініціативу своїх політичних опонентів оголосити недовіру меру та секретарю Київради. "Ми дізналися про їхній намір тільки вранці в четвер. Це чистий піар БЮТ, адже якщо б вони були щирими у своїх намірах зняти їх - проводили б консультації і з іншими фракціями", - запевняє заступник голови Київміськадміністрації, неформальний лідер столичних регіоналів Віктор Сівець. Ще один аргумент на користь такої позиції - сама фракція БЮТ, яка й ініціювала відставку, за неї не голосувала.

Щоб набрати необхідну кількість голосів для відставки мера й голови Київради, регіонали вдадуться до вже випробуваної в стінах Верховної ради стратегії і спробують сконцентрувати більшість завдяки депутатам інших фракцій. "Як таких переговорів ми не ведемо. Але у мене є звернення керівництва фракцій Блоку Литвина, Блоку Катеринчука, Блоку Кличка, частини БЮТ і навіть частини Блоку Черновецького. Всі вони говорять про те, що потрібно терміново щось змінювати", - стверджує Віктор Сівець. Як уточнює Валерій Карпунцов, в Київраді є 40 депутатів (25 від БЮТ і 15 з Блоку Черновецького), які готові створити позафракційну групу і виступити на боці Партії регіонів. У той же час депутати Блоку Черновецького поки утримуються від коментарів.

Якщо ПР розіграє даний сценарій, то у мера Леоніда Черновецького і секретаря Київради Олеся Довгого не буде шансів залишитися на своїх посадах. А перед ініціаторами відставки керівництва з'явиться нова проблема - хто замінить Олеся Довгого на посту секретаря Київради, адже ця посада не є виборною, на відміну від посади мера. У Партії регіонів розглядають дві кандидатури з числа депутатів своєї фракції - Володимир Дейнега і Олексій Омельяненко. Враховуючи, що фракція Партії регіонів одна з найбільш малочисельних в Київраді - всього шість депутатів, інших кандидатур поки немає. Втім, і вони можуть не пройти, оскільки на цю посаду претендують також депутати з інших фракцій, готові увійти до коаліції з регіоналами. На квоту секретаря Київради у першу чергу претендує Блок Кличка. Сам Віталій Кличко не бачить себе в ролі секретаря і робить ставку лише на пост мера Києва. Проте один з його найближчих соратників, за інформацією ЗМІ, вже веде переговори з Партією регіонів, щоб змінити Олеся Довгого на посту секретаря Київради.

Читайте також:

Опозиція ініціює відставку Черновецького та Довгого

Довгий заявив, що СБУ не вилучала документи з його кабінету

Трьом соратникам Черновецького загрожує арешт


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: