Депутати відмовились вводити систему боротьби з "кнопкодавами"

Депутати не підтримали рішення, яке б позбавило їх можливості голосувати за відсутніх однопартійців.

Верховна рада відмовилась ухвалити рішення про запровадження особистого голосування депутатів за допомогою сенсорної клавіші. Депутати не підтримали рішення, яке б позбавило їх можливості голосувати за відсутніх однопартійців.

"За" ухвалення відповідного рішення проголосували лише 222 народних депутати з 428 зареєстрованих у сесійній залі. Не голосували за це рішення фракція Партії регіонів та група "Реформи заради майбутнього".

Внесеним спікером Володимиром Литвиним проектом постанови передбачалося впровадити у Верховній раді модернізовану електронну систему підрахунку голосів картками, що передбачає реєстрацію та голосування народного депутата за допомогою сенсорної клавіші.

Як зазначив голова комітету ВР з питань регламенту Володимир Макеєнко, комітет в цілому підтримує постанову, але вважає, що відповідна система має бути впровадження тільки після відповідних змін у регламенті Верховної ради.

В свою чергу член фракції НУ-НС Арсеній Яценюк наголосив, що запровадження оновленої системи для голосування не потребує жодного голосування у Верховній раді. Він сказав, що всі попередні системи для голосування були введенні в дію безпосередньо за підписом голови ВР та керівника апарату Верховної ради. "Пане голово, дайте розпорядження і через 30 секунд в Україні нарешті буде виконуватися Конституція України", - закликав Яценюк.

Після першого незадовільного голосування голова Литвин поставив на голосування пропозицію ухвалити даний проект постанови у першому читанні. В той же час цю пропозицію підтримав 221 народний депутат з 428.

Після цього на голосування була поставлена пропозиція про направлення на доопрацювання відповідного проекту постанови. "За" проголосували 254 народних депутати з 429.

При цьому Литвин пообіцяв, що він вже сьогодні зареєструє у ВР зміни до регламенту з тим, щоб сенсорна система нарешті була введена в дію.

Як відомо, у Верховній раді існує практика, коли один депутат голосує за кількох своїх колег, які не присутні на засіданні парламенту.

Через це народні обранці осоромились на всю Європу: парламентська делегація Польщі з гостьової ложі ВР глузувала з процесу голосування українськими депутатами, знімаючи це на телефони та фотоапарати. Польські парламентарі пояснили своїм українським колегам, що в Європі подібний спосіб "волевиявлення" вважається звичайним шахрайством.

Читайте також:

Систему голосування "Рада-3" визнали безпечною для здоров'я "кнопкодавів"

Литвин зізнався, що депутати тиснуть на кнопки не лише пальцями

Верховна рада готується офіційно дозволити "кнопкодавство"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: