На Черкащині знищили братську могилу і посадили клумбу

У селі Яворівка братську могилу, де поховані останки восьми солдатів Червоної армії, зрівняли із землею, і посадили на її місці клумбу.

У селі Яворівка на Черкащині братську могилу, де поховані останки восьми червоноармійців, зрівняли із землею, і посадили на її місці клумбу.

"Більше року цього пам'ятника немає, а відповідальні є. Роботи з його відновлення ніхто не піднімав і всі задоволені", - розповів історик Іван Капась.

Сільський голова Микола Ващенко про те, хто надав дозвіл демонтувати могилу, нічого не знає.

"Я зараз лише рік працюю головою села, хто дав дозвіл ту могилу демонтувати я не можу сказати. За моїми даними, там і не було похованих людей, там є типу капсули", - зазначив він.

За даними ж істориків, у 1941 році на цих землях точилися запеклі бої. Південно-Західний фронт, який тримав оборону Києва, відступав. Місцями червоноармійців ховали, де знайшли. А вже в 1950-х роках знайдені останки перепоховали на подвір'ї школи - у братській могилі. Це пам'ятають і місцеві старожили.

Оригінал паспорту братської могили зберігається в архіві Міністерства оборони Росії. Копія мала б бути в сільраді, але для чиновників це не аргумент.

"Якщо буде доведено, що саме там поховані останки наших воїнів, то це наш обов'язок це зробити, якщо ні, то що, ставити обеліск серед траси?", - заявив Ващенко.

Читайте також:

На Прикарпатті знайшли масове поховання жертв НКВС

Радянські прапори в Україні визнані неконституційними

У Черкасах розмалювали пам'ятник жертвам Голодомору

У Києві невідомі зруйнували пам'ятник воїнам-афганцям

ВідеоНа Черкащині зрівняли з землею братську могилу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: