Після судової реформи українські судді масово звільняються

В Україні відбувається "вимивання" ядра суддівського корпусу. Із системи переважно йдуть найбільш досвідчені та професійно підготовлені судді.

Після набуття чинності закону "Про судоустрій та статус суддів" українські судді почали масово подавати заяви про відставку. Рахунок йде на сотні.

Як стало відомо "Дзеркалу тижня", тільки на найближчому засіданні Вищої ради юстиції планується розглянути близько 50 заяв суддів різних рівнів про відставку. Ще три-чотири місяці тому ця кількість стабільно становила дві-три заяви.

За даними видання, зараз відбувається "вимивання" ядра суддівського корпусу. Із системи переважно йдуть найбільш досвідчені та професійно підготовлені судді.

Причинами масового відтоку суддівських кадрів експерти вважають, по-перше, те, що багато суддів не бачать соціальної перспективи у подальшій діяльності на своїх посадах.

Автори закону обіцяли, що заробітна плата судді місцевого суду мала одразу вирости до 12 тисяч гривень на місяць (15 мінімальних заробітних плат). Але законом передбачено, що таку заробітну плату судді отримуватимуть лише через 5 років — з 1 січня 2015 року. Водночас їм є що втрачати. Наприклад, сьогодні суддя апеляційного суду, який має право на відставку, може отримати 200–300 тисяч гривень "відставкових".

Другою причиною експерти вбачають посилення адміністративного тиску на суддів з одного боку, і абсолютну їхню беззахисність - з другого.

"Фахівці зазначають, що ніколи раніше (за весь період незалежної України) вітчизняні судді не були настільки залежними від політичної влади і настільки незахищеними від втручання і тиску. У результаті так званої судової реформи судді жорстко "взяті у адміністративні та репресивні лещата". Судді, які не дослухатимуться до "прохань чи порад" відомих у суддівському середовищі осіб, ризикують миттєво опинитися "на килимі" ВРЮ", - пояснює "Дзеркало тижня".

Нагадаємо, з 3 серпня в Україні почали діяти нові судові правила. Новий закон визначає правові засади організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні.

Читайте також:

Янукович пообіцяв "розпеченим залізом випалювати" корупцію в судах

Власенко: жоден суддя не посміє виступити проти влади навіть у дрібницях

Судді масово зібралися у відставку

В Україні набули чинності нові правила судоустрою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: