Ухвалення нового Кримінального кодексу значно зменшить кількість арештованих

Колишній міністр юстиції України, президент Інституту правової політики Микола Оніщук запевнив, що прийняття нещодавно оприлюдненого тексту КПК знищить репресивну систему кримінальної юстиції.

Микола Оніщук
Микола Оніщук підтримує прийняття нового КПК
Прийняття нещодавно оприлюдненого проекту Кримінально-процесуального кодексу знищить репресивну систему кримінальної юстиції в Україні. Таку оцінку проекту дав в колишній міністр юстиції України, президент Інституту правової політики Микола Оніщук.

"Ми будемо мати більш європейську систему судового переслідування, а це означає, що і презумпція невинності, і процесуальні права особи, яка є учасником кримінального переслідування, будуть захищені краще", - сказав Оніщук.

За його словами, проект нового Кримінально-процесуального кодексу містить "революційні норми" на шляху демократизації суспільства. Оніщук зазначив, що, згідно з новим процесуальним кодексом, слідство також має надавати всі матеріали по справі для сторони захисту. За словами колишнього міністра юстиції, це дасть можливість ефективно використовувати їх для захисту персональних інтересів підозрюваної особи. Ліквідується інститут повернення справи на дорозслідування. Крім того, скасовується інститут порушення кримінальної справи.

Оніщук також вказав на моменти, які потребують, на його думку, значного доопрацювання. Зокрема, не належним чином виписана норма про суд присяжних.

"Я переконаний, що Венеціанська комісія буде здивована цієї новелою і за формою, і по суті, і не підтримає запропоновану доктрину", - заявив Оніщук.

Також Оніщук вказав на такий недолік як збереження старої системи доказового права. Експерт зауважує, що "система доказів і процесуальна регулювання цих відносин має бути змінена". Це стосується і надлишкового адміністрування, яке теж перейшло до нового КПК без змін.

Нагадаємо, новий КПК передбачає низку нововведень, зокрема пропонується запровадити домашні арешти терміном до двох місяців та електронні браслети для стеження за підозрюваними. Крім того, передбачені угоди обвинуваченого з потерпілим та взагалі скасовується таке поняття, як порушення кримінальної справи.

На думку керівника робочої групи, що створила цей проект, радника президента Андрія Портнова, найголовніше досягнення, - те, що адвокат в суді матиме однакові права з прокурором.

Проект Кримінально-процесуального кодексу відповідає сучасним реаліям, і він краще, ніж чинний КПК. Однак, навряд чи проект КПК буде прийнятий в існуючому вигляді, оскільки в цій редакції проект істотно звужує повноваження прокуратури і збільшує роль суду. Так адвокат юридичної фірми "Ілляшев і Партнери" Микола Буртовий прокоментував необхідність прийняття нового КПК, проект якого минулого тижня опублікувало Міністерство юстиції.

Раніше уповноважена з прав людини Ніна Карпачова заявила, що останніми роками Україна є лідером серед країн Європи за кількістю арештів. За її словами, щорічно в Україні заарештовують майже 60 тисяч людей. При цьому тільки 10 тисяч, або кожен шостий надалі звільняються з-під варти.

Читайте також:

У Кримінальному кодексі введуть домашні арешти та електронні браслети для підозрюваних

Україна стала лідером серед країн Європи за кількістю арештів

На допиті в київській міліції у підозрюваного зупинилося серце

На Харківщині людина викинулась з вікна відділку міліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: