Різака засудили

Апеляційний суд Івано-Франківської області засудив екс-губернатора Закарпаття Івана Різака до 5 років позбавлення волі умовно.

Апеляційний суд Івано-Франківської області засудив екс-губернатора Закарпаття Івана Різака до 5 років умовно з іспитовим терміном в один рік.

Сьогодні було частково оголошено вирок по справі Різака. Вирок сьогодні зачитала суддя Апеляційного суду Надія Стефанів.

Суд визнав Різака винним в організації масових заворушень і перешкоджанні реалізації виборчого права громадян під час подій у Свалявському готелі "Комфорт" 13 листопада 2004 року.

Зокрема, за статтею 157, частиною 2 ("Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму або діяльності офіційного спостерігача") Кримінального кодексу суд засудив Різака до 3 років позбавлення волі, за статтею 294 частиною 1 ("Масові заворушення") - до 5 років позбавлення волі, за статтею 365 частиною 2 ("Перевищення влади або службових повноважень") - до 4 років позбавлення волі з позбавленням права займати керівні посади протягом 1 року.

За сукупністю обвинувачень суд засудив Різака до 5 років позбавлення волі з позбавленням права займати керівні посади протягом 1 року.

Однак, на підставі статті 75 Кримінально-процесуального кодексу ("Висновок експерта"), суд звільнив його від відбування покарання з випробувальним терміном 1 рік.

Протягом цього року суд заборонив Різаку виїжджати за межі України без дозволу органів державної виконавчої служби. Суд також вирішив залишити заставу без змін.

За іншими епізодами кримінальної справи суд виправдав Різака через відсутність складу злочину, зокрема, суд вирішив, що докази, наведені для обвинувачення Різака в доведенні до самогубства ректора Ужгородського національного університету Володимира Сливки, недостатні.

Суд виправдав Різака за обвинуваченням в одержанні хабара в особливо великому розмірі від директора Батовського хлібокомбінату Олега Іщенка, оскільки не знайшов у його діях складу злочину (згідно статті 368 частині 3 ("Одержання хабара").

Суд також виправдав Різака за статтею 366 частиною 1 ("Службова підробка"), оскільки врахував, що органи досудового слідства не навели доказів офіційного характеру свідчень радника облдержадміністрації на громадських началах.

Суд надав 1 місяць для оскарження цієї постанови. 

Епізод справи в обвинуваченні Різака в користуванні мобільним зв'язком за рахунок "Закарпаттяобленерго" спрямовано в прокуратуру Закарпатської області на додаткове розслідування.

ВідеоВиголосили вирок Івану Різаку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: