Справа про вибухи в Лозовій завершилася амністією

Суд закрив справу про вибухи боєприпасів на арсеналі в Лозовій. Другий обвинувачений, як і перший, потрапив під амністію.

Військовий апеляційний суд ВМС України закрив справу про вибухи на арсеналі в Лозовій.

Олексія Полякова - командира частини в Лозовій, де в серпні 2008 року стався вибух боєприпасів та велика пожежа, - амністували.

Як пояснив суддя Володимир Нефьодов, підставою для амністії стало те, що Поляков – учасник бойових дій. Крім того, він виховує неповнолітню доньку.

"Коли справа надійшла до суду, вже діяв закон про амністію... Тому суд, відповідно до закону, зобов’язаний був, інших рішень закон не передбачає, застосувати амністію. Тобто звільнили від кримінальної відповідальності і припинили кримінальну справу", - розповів суддя.

Оскаржити рішення Військового апеляційного суду (це суд другої інстанції) можна у Верховному суді. Якщо за місяць державне обвинувачення цього не зробить, рішення набуде чинності.

Нефьодов уточнив, що питання про винуватість чи невинуватість у вибухах на арсеналі суд не розглядав, справу просто закрили.

Закон про амністію Верховна Рада ухвалила 12 грудня 2008 року. На його підставі у березні цього року суд амністував ще одного обвинуваченого у цій справі – головного інженера військової частини, підполковника Олександра Заїку, який також виховує неповнолітню дитину.

Натомість підполковник Андрій Поляков до цього відмовлявся проходити за амністією, наполягаючи на своїй невинуватості.

Наразі, за словами судді, Поляков вважається незасудженим і може повернутися до виконання службових обов’язків, від яких його усунули на час розгляду справи у суді.

Підстав для звільнення Андрія Полякова з посади командира військової частини наразі немає, але, як заявив суддя Нефьодов, остаточне рішення ухвалюватиме керівництво Міноборони.

Андрія Полякова звинувачували у службовому недбальстві, через що поблизу складу із боєприпасами виникло сміттєзвалище і сталася пожежа.

Нагадаємо, внаслідок пожежі 27 серпня 2008 року на 61-му арсеналі Південного оперативного командування сухопутних військ ЗСУ (у місті Лозова) здетонували боєприпаси. Декілька тижнів мешканці довколишніх населених пунктів жили під звуки вибухів. Постраждали приватні будинки, 12 шкіл, дитсадки.

На момент інциденту на складі зберігалося майже сто тисяч тонн боєприпасів, 60% яких вибухнули. Сума завданих збитків оцінюється майже в три мільярди гривень.

Читайте також:

Чиновники нагріли руки на грошах для Лозової

Арсенал у Лозовій ліквідують до 2014 року

Боєприпаси з Лозової вивезли у Кіровоград

У вибухах під Лозовою звинувачують двох підполковників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: