У Брюсселі "Хлопчика, який пісяє" вдягли у вбрання Ярослава Мудрого

Вранці Європейська асоціація українців передала копію князівського вбрання представникам муніципалітету Брюсселя. Копія була виготовлена у "Парку Київська Русь".

У Брюсселі відбулися заходи з нагоди Дня Незалежності України. Скульптуру Manneken Pis ("Хлопчик, який пісяє") з нагоди свята вдягли у вбрання князя Ярослава Мудрого.

Як повідомляється, вранці Європейська асоціація українців передала копію князівського вбрання представникам муніципалітету Брюсселя. Копія була виготовлена у "Парку Київська Русь".

"Сьогоднішнє свято символізує для нас єднання країн - України і Бельгії, для того, щоб консолідувати наші відносини. Костюм, виконаний у фольклорному стилі, який розповідає багато про Україну. Подивіться на жовтий колір - він символізує пшеницю, червоний - це дружба, блакитний - розуміння. Всі кольори веселки присутні у костюмі і він символізує радість", - зазначив директор церемоній Ордена друзів Manneken Pis Марк Ямбо.

Він відзначив, що йому багато розповідають про Україну, і він хотів би побачити її своїми очима, відчути її традиції.

"Я знаю про Україну, торік від України теж наряджали Хлопчика. Для нас дуже важливо жити, насолоджуватися життям, пізнавати інші культури", - сказав Ямбо.

На його думку, щоб зробити свою державу справді європейською, потрібні зусилля самих українців, "від Брюсселя це не залежить".

Традиція одягання Manneken Pis у різноманітні костюми налічує понад 300 років та бере свій початок від курфюрста Баварії Максиміліана II Еммануїла, який у 1698 році подарував перший одяг для статуї. Далі традицію продовжив король Франції Людовік XV, передавши Брюсселю костюм із золотої парчі. На сьогодні скульптура вже має до 1 тис. костюмів, презентованих представниками різних народів.

Українці вперше взяли участь в одяганні Manneken Pis у 2007 році, коли Європейська асоціація українців подарувала Брюсселю костюм українського козака. Відтоді відзначати таким чином День Незалежності України стало традицією.

Читайте також:

Папа Римський привітав українців з Днем Незалежності

На День Незалежності України в Криму розгорнули величезний прапор Росії

Мєдвєдєв привітав Януковича з Днем Незалежності: "Ми радіємо успіхам українських друзів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: