У Києві до 2025 року побудують тунелі під Дніпром

До 2025 року в економіку Києва планують вкласти 82 мільярди євро.

Для Києва склали стратегію розвитку до 2025-го року.

Від Москви, Будапешту, Праги, Варшави – Київ відстав в розвитку на 10-15 років. За новою "Стратегією розвитку Києва до 2025-го року" планують наздогнати конкурентів.

Першокласна інфраструктура, новітні технології, фінасування культури, стимулювання економіки, закордонні інвестиції, передова медицина, створення бізнес центрів та збереження Дніпровської набережної – так виглядають 8 стратегічних задач.

До 2025 року в економіку Києва планують вкласти 82 мільярди євро. Нові комунікації затягнуть на півтора мільярди, модернізація водопостачання – на 810 мільйонів. Відновлення електромереж та житлового фонду – по 220 з лишком мільйонів. Окрема увага - транспортній складовій.

Перш за все – це будівництво паркінгів. Там заплановано 34 мільйони євро і вони розгрузять не лише місто, а й околиці. Дуже важливим є будівництво метрополітену, в яке закладені 944 мільйони євро.

173 мільйони передбачено на завершення будівництва окружної дороги. Це, переконані експерти, спростить життя транспортникам усієї України. Не забули й про сполучення правого й Лівого берега.

"Сьогодні мова йде про будівництво мостів. В перспективі, ми будемо будувати тунелі під Дніпром. Це дозволить вирішити проблему переїзду з мінімальними втратами для екології", - заявив президент Віктор Янукович.

Окремий пункт – авіасполучення та перевезення вантажів. Нині у столиці – 4 аеропорти. Однак жоден з них не працює на повну силу.

Експерти стверджують, що Київ міг би отримувати по припущенням наших аналітиків до 100 тисяч доларів щоденно.

Розробники концепції планують у два з половиною рази збільшити потік туристів до Києва. Орієнтуватимуться як на іноземців, так і на українців. Спеціально для них створять "Дніпровську перлину" - відновлять набережну та прилеглі острови.

Йдеться й про діловий туризм. У Києві, кажуть експерти, в одному місці зосереджені освітні та виробничі потужності, а робоча сила відносно дешева.

Такий приклад в подальшому можуть перейняти й інші міста. Наприклад, Львів, Харків чи Одеса. У стратегії вперше передбачили гроші для розробки інфакструктури з впровадження вітчизняних розробок.

Пункту, який найчастіше залишається за бортом у розвитку мегаполісів - екології – приділили 2 сторінки концепції. У документі йдеться, що Київ - одна із найчистіших столиць Європи, заважає лиш сміття, кількість якого зростає щороку, а на переробку потрапляє лише 5%. До 2025-го цифру планують збільшити до 40%.

Наразі у життя втілюються лише кілька пунктів стратегії. Переважно ті, що стосуються нагальних комунальних потреб чи перегукуються із підготовкою до Євро-2012.

Читайте також:

Янукович пообіцяв перетворити Київ за зразком європейських столиць

Міжнародний автосалон SIA'2011 у Києві

У Києві відкрилася перша велопарковка

ВідеоКиївські обіцянки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: