Україна стала лідером серед країн Європи за кількістю арештів

Щорічно в Україні заарештовують майже 60 тисяч людей. При цьому тільки 10 тисяч, або кожен шостий надалі звільняються з-під варти.

Останніми роками Україна є лідером серед країн Європи за кількістю арештів. Про це 1 липня заявила уповноважений з прав людини Ніна Карпачова в ході міжнародної конференції "Проблеми застосування практики європейського суду з прав людини в правовій системі України".

"Щорічно у нас заарештовують майже 60 тисяч людей. При цьому тільки 10 тисяч, або кожен шостий надалі звільняються з-під варти", - цитує Карпачову ЛІГА.net.

За її словами, у 303 своїх рішеннях Європейський суд констатував порушення Україною закріпленого в статті 5 Конвенції права на свободу і особисту недоторканість. "Ця проблема накопичилася десятиліттями в нашій державі", - сказала вона.

На думку омбудсмана, для усунення порушень статті 5 Конвенції, необхідно прийняти новий Кримінально-процесуальний кодекс. "Зокрема, треба впровадити такий запобіжний захід, як домашній арешт", - вважає вона.

Також, на думку Карпачової, необхідно підвищити санкцію з трьох до п'яти років позбавлення волі як основу для застосування арешту.

За її словами, в січні цього року в ході зустрічі з президентом України обговорювалося питання зловживання правоохоронцями і суддями правом на арешт. Омбудсман відзначила, що глава держави підтримав її позицію, і публічно звернувся до усіх правоохоронців, щоб вони не допускали зловживання правом на арешт і застосовували його лише як винятковий запобіжний захід.

"Я вважаю, що поки правоохоронці і судді кардинально не поміняють своє відношення до застосування арешту в Україні, активніше не застосовуватимуть запобіжні заходи, не пов'язані з позбавленням волі, доти кількість рішень Європейського суду за статтею 5 Конвенції буде рости. І це є системною проблемою для нашої держави", - підкреслила вона.

Читайте також:

У столичному райвідділі міліціонери на смерть забили затриманого

На допиті в київській міліції у підозрюваного зупинилося серце

На Харківщині вдруге за місяць людина викинулась з вікна відділку міліції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: