Україна змусить Чехію відповісти за сифіліс

Українське МЗС обіцяє адекватно відреагувати на вимогу чеської влади, згідно з якою українці при отриманні візи повинні доводити, що вони не заразні.

Міністерство закордонних справ опрацьовує схему адекватної відповіді на рішення Чехії про надання українцями додаткових документів для отримання чеських віз.

Про це повідомив на брифінгу речник МЗС Василь Кирилич.

"МЗС на сьогодні опрацьовує схему можливої адекватної відповіді на нововведення чеської сторони", - сказав він.

За словами Кирилича, тільки-но з’явилась інформація про те, що для отримання чеської візи українцям, крім інших документів, необхідно надавати медичну довідку про стан здоров’я, МЗС України оперативно звернулося до чеської сторони з проханням роз’яснити, що може означати запровадження нового виду документу, на яку категорію громадян поширюватиметься ця вимога і як таке нововведення кореспондується з положеннями угоди між Україною і Європейським Союзом про спрощення оформлення віз.

Кирилич повідомив, що МЗС отримало відповідь чеської сторони, в якій вона підтверджує запровадження такого нововведення з 1 червня.

При цьому чеська сторона роз’яснює, що ця вимога поширюватиметься на громадян України, які перебуватимуть в країні понад 90 днів. Вони також зазначають, що це є вимогою національного законодавства Чехії.

Кирилич зазначив, що такий намір Чехії викликає стурбованість МЗС. Він також повідомив, що подібних вимог від інших країн Україна не одержувала.

Як повідомляв ТСН.ua, з 1 червня всі бажаючі поїхати до Чехії на термін більше 90 днів повинні надати медичну довідку про те, що вони не хворі на СНІД, туберкульоз і сифіліс.

Причому довідка повинна бути перекладена чеською мовою і офіційно засвідчена.

Таку постанову на днях прийняло чеське Міністерство охорони здоров`я і визначило перелік держав, із громадян яких вимагатимуть таку довідку. У цьому переліку крім України значаться ще тільки Молдова, Монголія і В`єтнам.

Читайте також:

Щоб поїхати до Чехії, українцям доведеться надати довідку, що вони не заразні

Чеська лікарня преміює медсестер збільшенням грудей

Лівія пропонує відмінити візовий режим з Україною

Україна попросила Європу скасувати плату за шенгенські візи

ВідеоЧехія відповість за сифіліс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: