В Україні хочуть перейменувати 25 міст, в тому числі Дніпропетровськ і Кіровоград

В Україні хочуть перейменувати 25 міст, в тому числі Дніпропетровськ і Кіровоград

Вже готовий законопроект про перейменування міст, населених пунктів і навіть області. Такі зміни пропонується провести на честь річниці незалежності.

Депутати від блоку Юлії Тимошенко пропонують, на честь 20-річчя незалежності України, очистити мапу країни від радянських назв. До парламенту вже внесено законопроект про відновлення історичних назв 25 міст.

В обгрунтуванні до законопроекту наголошується, що колишні назви населених пунктів, вулиць, парків, підприємств, встановлені в радянські часи, "не відповідають сучасній реальності, гальмують розвиток національної самосвідомості українського народу".

Карта українських міст нагадує "комуністичне кладовище, в той час як імена славетних українців на цій карті не представлені", говориться в законопроекті. "Існування символіки та топоніміки минулого несумісне з нинішнім політичним плюралізмом і ображає національні почуття українців", - вважають в БЮТ.

Якщо закон буде прийнятий, то на мапі України з'явиться нові назви: замість Дніпродзержинськ - Каменськ, Бірзула замість Котовська, Чистяково замість Тореза, Єлисаветград замість Кіровограда.

Зникнуть назви населених пунктів, дані на честь діячів комуністичного режиму, - Артема, Кірова, Димитрова, Орджонікідзе, Свердлова, Щорса та ряду інших.

Не залишиться міст Красноармійськ, Первомайськ. Новомосковськ перетвориться в Самар, Кузнецовськ в Віраш.

Пропонується змінити назву Дніпропетровська - він стане Січеслав, а область Січеславской, хоча в історії це місто було відоме як Катеринослав.

Читайте також:

Луцька "Батьківщина" в шоці від перейменування вулиці на честь Тимошенко

У Львові з’являться вулиці Героя України Бандери та Героя України Шухевича

Влада Одеси перейменує площу Незалежності

У Києві вкоротили та частково перейменували проспект Перемоги

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів