В Україні жінок-депутатів менше, ніж у арабських країнах

В середньому у світі жінки обіймають 19,2% депутатських місць, в Україні - лише 8%. І це при тому, що Україна на третьому місці за співвідношенням жіночого населення до чоловічого.

Кількість жінок-парламентаріїв у світі продовжує збільшуватися, хоча і повільними темпами - на 0,6% на рік. В середньому жінки обіймають 19,2% депутатських місць, в Україні ж із 450 депутатів Верховної ради лише 36 жінок (8%).

Найкраще справи йдуть у Швеції, де 45% жінок-парламентаріїв, у цілому по Європі - 21,4, в арабських країнах 11,7%.

"Якщо хтось із вас сподівається висвітлити у своїх ЗМІ той момент, коли в парламентах жінок буде стільки ж, скільки чоловіків, я змушений вас розчарувати: ніхто з вас не зможе цього зробити. При нинішніх темпах, а число жінок у парламентах росте лише на піввідсотка на рік, ми можемо відзначити цю радісну подію лише у 2070 році", - заявив генеральний секретар Міжпарламентського союзу Андерс Джонсон.

На сьогодні 43 держави досягли рекомендованої ООН квоти представництва жінок у законодавчих органах, що становить 30%.

Однак ідеї гендерної рівності все ж перемагають по всьому світу. Так, у 2008 році в органах урядів в різних країнах працювало в середньому 17% жінок, у порівнянні з 8% у 1998 році.

В Україні ж тенденція - зворотна. В уряді Миколи Азарова, сформованому рік тому, немає жодної жінки-міністра, а заступниць міністра у червні 2010 року було всього 12 із 168.

І це при тому, що Україна на третьому місці у світі за співвідношенням жіночого населення до чоловічого.

Так, на кінець 2010 року в Україні на 100 чоловіків припадало 116,9 жінок (більше лише у Латвії та Естонії). Усього ж у світі чоловіче населення, хоч і незначно, але перевищує жіноче - на 100 жінок припадає 100,8 чоловіків.

Читайте також:

ТОП-10 найвпливовіших жінок в українській політиці

Симоненко привітав жінок із 8 березня словами Тараса Шевченка

Жінки в Україні живуть бідніше за чоловіків

Януковича звинуватили у сексизмі та рекламі секс-туризму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: