Януковича звинуватили у сексизмі та рекламі секс-туризму

Правозахисників і дослідників гендерних питань обурив Віктор Янукович, який запросив іноземних інвесторів приїхати в Україну подивитися на роздягнених жінок.

Правозахисники й дослідники гендерних питань в Україні обурені висловлюванням президента Віктора Януковича про роздягнених жінок навесні як принаду країни. На їхню думку, це прояв сексизму та прихована реклама секс-туризму в Україні.

Як відомо, Янукович у Давосі, розповідаючи про промо-кампанію України до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, назвав принадами країни каштани, що квітнуть, й жінок. "І у містах українських почнуть роздягатися жінки. Побачити цю красу – це чудово", - сказав він.

Ведуча заходу у Давосі, журналістка Христя Фрилянд назвала такі висловлювання неполіткоректними. З нею погодилася президент харківської фундації "Громадська альтернатива" Марія Ясеновська, яка опікується освітніми проектами в галузі прав людини. На її погляд така репліка президента є сексистською.

"Вважаю, що подібні заяви першої особи держави свідчать про загальні тенденції і ставлення до питання гендерної рівності у внутрішній політиці держави. Україна підписала низку міжнародних угод, за якими питання досягнення гендерної рівності мають стати одними з пріоритетних напрямів діяльності держави", - зазначила Ясеновська.

На її думку, якщо подібні слова дозволяє собі президент, то що говорити про пересічних чиновників.

Соціолог і дослідниця гендерних питань Тамара Марценюк вважає слова Януковича прихованою рекламою секс-туризму.

"Може здатися, що такий акцент на красі жінок та оголеній зовнішності – це прихована реклама секс-туризму до України", - дорікнула вона.

Тим часом минулого вівторка в ПАРЄ зареєстрували резолюцію щодо ситуації з правами жінок в Україні. Документ підписали члени ПАРЕ від Німеччини, Польщі, Швеції, Румунії, Греції, Швейцарії, Чехії, Австрії та інших країн.

У резолюції зауважено, що до ситуації жінок в Україні й дотримання принципу гендерної рівності є низка серйозних питань. Це слабке представництво жінок у Верховній раді і повна відсутність жінок в уряді. Викликає занепокоєння домашнє насильство і торгівля людьми, від яких у першу чергу страждають жінки, дискримінація жінок-мігранток і невиконання положень закону "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків". У резолюції Раді Європи запропонували запровадити моніторинг дотримання прав жінок в Україні.

Читайте також:

Янукович запросив закордонних інвесторів подивитися на роздягнених українок

Новий конфуз: Янукович у Давосі не зміг прочитати гасло України

Янукович визнав, що "трохи перебрав", коли відправив Тимошенко на кухню

FEMEN: у Кабміні засіли одні гомосексуалісти

ВідеоЯнукович запросив закордонних інвесторів подивитися на роздягнених українок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: